Weekend w pigułce [25-27 lipca]

fot. lovekrakow.pl

Weekend to najbardziej oczekiwana część tygodnia. Wszelkiej maści bileterzy zacierają ręce na spragnionych rozrywki ludzi. Jak wykorzystać wolne dni, co wybrać, od czego zacząć i czy koniecznie trzeba wydać fortunę? Z nami wpiszesz się w rytm serca Krakowa.

26 lipca – sobota

W Parku Edukacji Globalnej przy ul. Tynieckiej 39 o godzinie 18:00 rozpocznie się spotkanie z cyklu „Wielkie Wyprawy”. Elżbieta i Andrzej Lisowscy, małżeństwo podróżników, opowiedzą o swoich podróżach po Azji. Podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami i przeżyciami. Osobiste refleksje, anegdoty i muzyka orientalna nadadzą wydarzeniu niesamowity klimat.

W kościele św. Marcina przy ul. Grodzkiej 58 wybrani podczas przesłuchań uczestnicy Akademii Bachowskiej wykonają słynny utwór Bacha „Die Kunst der Fuge” – jedno z jego ostatnich dzieł. Muzycy wraz z członkami zespołu Akademie für Alte Musik Berlin wspólnie pracowali nad interpretacją utworu.

O godzinie 22:00 w Kinoteatrze Wrzos przy ul. Zamoyskiego 50 startuje się noc filmowa, podczas której nastąpią projekcje filmów „Robin Hood – Czwarta Strzała”, „Dr Jekyll i Mr Hyde według Wytwórni A’YoY”, „Baśń o Ludziach Stąd” oraz „Zamknięci w celuloidzie”. To cztery komedie napisane, wyreżyserowane, zagrane i wyprodukowane przez kabareciarzy. Bo kabaret jest sztuką multimedialną i w tym przypadku widać to doskonale.

27 lipca – niedziela

Żydowskie Muzeum Galicja organizuje cykl bezpłatnych koncertów w ramach projektu „Muzyczny Kalejdoskop”. Już w niedzielę o 19:00 przy ul. Dajwór 18 wystąpią dwa zespoły: „Słowiany” oraz „Łemkowska nuta”. Koncerty są okazją do poznania folkloru mniejszości etnicznych i religijnych zamieszkujących tereny Krakowa i Małopolski.

„Skrzydła Wielkiej Wojny” to najnowsza wystawa Muzeum Lotnictwa Polskiego, która zostanie otwarta w niedzielę o 13:00. Projekt prezentuje oryginalne samoloty z okresu I wojny światowej wpisane w komiksową oprawę prac Jarosława Wróbla. Zwiedzanie unikatowych eksponatów jest jednocześnie żywą lekcją historii Polski i Europy. Wystawie towarzyszy szereg wydarzeń okolicznościowych, w tym piknik lotniczo-historyczny „Galicyjskie Pola Wzlotów”, który odbędzie się również w niedzielę i potrwa od 10.00 do 18.00.

Warto odwiedzić otwartą w tym tygodniu wystawę „Burza we Lwowie” w Muzeum Armii Krajowej, bogatej w najnowsze pamiątki z okresu walk lwowskich, przekazane placówce przez kombatantów i ich rodziny.

News will be here