Wiadomo, kto wybuduje niepołomicki węzeł na A4

Węzeł autostradowy w Tyńcu fot. Sebastian Dudek

Warszawska firma Trakcja PRKiL we współpracy z litewską spółką Kauno Tiltai prawdopodobnie wybudują zjazd z autostrady A4 w Niepołomicach. Dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała wykonawcę. Teraz urzędnicy czekają na podpisanie umowy.

Za budowę węzła konsorcjum chce otrzymać prawie 42 miliony złotych. – W przetargu oprócz ceny punktowane były właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni, równość podłużna nawierzchni, personel wykonawcy, termin realizacji i harmonogram – zaznacza Iwona Mikrut z GDDKiA.

Jak zaznacza rzeczniczka, inwestycja realizowana będzie na podstawie trójstronnego porozumienia pomiędzy GDDKiA oraz samorządami. – Projekt drogowy został opracowany na zlecenie burmistrza Niepołomic – podkreśla.

Przypomnijmy, że codziennie do strefy gospodarczej na terenie gminy Niepołomice dojeżdża 870 pojazdów ciężarowych i około 4,3 tys. samochodów osobowych. - Wykonanie węzła Niepołomice ograniczy ruch tranzytowy z węzła Targowisko do strefy ekonomicznej przez Puszczę Niepołomicką i liczne miejscowości położone przy drodze wojewódzkiej – dodaje urzędniczka.

comments powered by Disqus