Wiadukt na ul. Łokietka otwarty wcześniej niż przewidywano!

Wiadukt Łokietka fot. PKP PLK S.A

Dobra wiadomość dla krakowskich kierowców. Kolejarze wcześniej, niż pierwotnie przewidywali, otworzą wiadukt na ul. Łokietka. Otwarta 10 października przeprawa będzie czynna do wiosny.

– Na początku września wykonawca rozpoczął zasypywanie nowej konstrukcji. Miało to potrwać od 6 do 8 tygodni, jednak udało się przyspieszyć i już 10, a nie 20 października, jak wcześniej zakładaliśmy, przejazd będzie możliwy. W środę powinny się zakończyć ostatnie prace porządkowe – tłumaczy Piotr Hamarnik z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.


Dalsze prace

Otwarcie wiaduktu dla samochodów nie oznacza wcale końca prac. Na jego szczycie kolejarze rozpoczną układanie dodatkowych torów i podwieszanie sieci trakcyjnej. Natomiast wiosną 2019 roku rozpocznie się ostatni, trzeci etap prac przy konstrukcji wiaduktu. Tym razem budowniczowie zajmą się przeprawą od strony ul. Wrocławskiej.

Wejście budowy w kolejną fazę będzie oznaczało dla kierowców konieczność ponownego zamknięcia przejazdu. Jak informuje Piotr Hamarnik, wiadukt będzie nieprzejezdny przez około kwartał.

comments powered by Disqus