Wiceprezes Wisły złożył rezygnację!

Damian Dukat fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Niespodzianka przed ligową inauguracją przy Reymonta! Damian Dukat, wiceprezes zarządu poinformował, że rezygnuje ze stanowiska. „Liczę, że moja rezygnacja zmniejszy poziom agresji wobec Wisły" – pisze Dukat.

Dukat był jedną z najważniejszych osób, które latem 2016 roku rozmawiały z Jakubem Meresińskim, by oddał klub. Wisłę udało się uratować i przejęło ją Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków. Dukat najpierw był członkiem rady nadzorczej piłkarskiej spółki, a od początku 2017 roku wiceprezesem zarządu. Na początku tego roku zrezygnował z członkostwa i prezesury w Stowarzyszeniu Kibiców Wisły Kraków, z którym był związany od bardzo dawna.

REKLAMA

W ostatnim czasie zarząd Białej Gwiazdy nie ma najlepszych notowań, przede wszystkim za sprawą zatrudnienia i szybkiego rozstania się z trenerem Joanem Carrillą, kiepskiej sytuacji finansowej klubu i zamieszania ze stadionem. Część fanów żąda dymisji zarządu, a w kilku miejscach w Krakowie zawisły transparenty nawołujące do zmian. Na jednym z nich było hasło „Dukat – wakacje, a Wisła tonie” nawiązujące do wyjazdu Dukata na urlop, podczas gdy klub nie był pewny, czy ze względu na długi zacznie rozgrywki przy Reymonta.


"Decyzja Prezesa Dukata ma na celu ukrócenie nieuzasadnionej fali krytyki oraz bezpodstawnych zarzutów podnoszonych zarówno wobec klubu, jak i samego Prezesa Dukata. Wisła Kraków dziękuje wiceprezesowi za wspólne miesiące ciężkiej pracy na rzecz poprawy sytuacji w klubie i wokół niego. Bez jego wiedzy, doświadczenia i wyczucia wiele problemów pozostałoby nierozwiązanych do dzisiaj, a klub byłyby w znacznie gorszej kondycji. To dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu Prezesa Dukata było możliwe szybkie i skuteczne zamknięcie kryzysu wokół sprawy przejęcie tytułu własności od poprzedniego właściciela Wisła Kraków SA na rzecz Towarzystwa Sportowego Wisła" - czytamy na stronie Wisły.

"Zarząd ma świadomość, że nie wszystkie decyzje podjęte wspólnie okazały się wystarczająco efektywne czy korzystne. Ale zawsze przyświecał im jeden cel - sukces sportowy Wisły Kraków" - dodaje klub.

Dukat jest także wiceprezesem TS-u. Na razie nie informuje, że zrezygnował również z tej funkcji.

comments powered by Disqus