Wieczysta wróciła do gry. Wygrała pewnie, ale nie było pogromu [ZDJĘCIA]

Piłkarze małopolskiej IV ligi wrócili na boiska. Ostatnia w tabeli Clepardia Kraków przegrała u siebie z liderem Wieczystą 0:5.

W pierwszej kolejce sezonu Wieczysta rozbiła rywala na swoim stadionie aż 16:0. Pisaliśmy wtedy, że niewiele brakowało, by piłkarze doprowadzili do paraliżu zegara . Jest to najwyższa porażka żółto-czarnych w rozgrywkach.

W pierwszym meczu o punkty w 2022 roku Goliat z ulicy Chałupnika pokonał Dawida z Clepardii 5:0. Gole, między 35. a 60. minutą strzelili zawodnicy, którzy byli w klubie przed zimowymi wzmocnieniami: Seweryn Michalski, Radosław Majewski, Łukasz Burliga, Emmanuel Kumah i Patrik Misak.

W wyjściowym składzie drużyny Franciszka Smudy zadebiutowali środkowy pomocnik Thibault Moulin i napastnik Maciej Jankowski. W drugiej połowie na boisku pojawili się obrońca Bartłomiej Porębski i środkowy pomocnik Maksymilian Hebel. Po pięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją pierwszy oficjalny mecz zaliczył Sławomir Peszko.

Clepardia Kraków – Wieczysta Kraków 0:5 (0:2)

Bramki: Michalski (35.), Majewski (38.), Burliga (55.), Kumah (58.), Misak (60.).

Wieczysta: Plewka – Burliga (65. Frańczak), Michalski, Jampich (77. Porębski), Kumah – Moulin, Gamrot (70. Pietras), Majewski (65. Hebel) – Peszko, Jankowski, Misak (75. Bąk).