Wiemy, ile osób skorzystało z bezpłatnej komunikacji. Wynik lepszy niż w listopadzie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, z wczorajszej darmowej komunikacji miejskiej dla kierowców skorzystało na pewno 1556 osób. To lepszy wynik niż z 26 listopada. Wówczas dowodem rejestracyjnym wylegitymowało się podczas kontroli nieco ponad tysiąc osób.

– Wczorajsze kontrole wykazały, że w każdym skontrolowanym tramwaju czy autobusie był ktoś jadący „na dowód”. Wczoraj wykonano łącznie 640 kontroli (jedna kontrola to jeden pojazd, w którym zostało sprawdzonych kilkadziesiąt osób - przyp. red.), podczas których 1556 razy pasażerowie okazali dowód rejestracyjny pojazdu – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

To wynik lepszy niż wtedy, gdy miasto wprowadziło bezpłatną komunikację pod koniec listopada.

– Po dokładnym podliczeniu wynik za cala dobę mieliśmy 781 kontroli, a dowodów rejestracyjnych – 1032. Nie było kontroli, by ktoś nie jechał z dowodem. Naszym zdaniem całkiem to niezły wynik – podsumował wówczas Pyclik.

Dziś z powodu znacznych przekroczeń stężeń pyłów również obowiązuje bezpłatna komunikacja dla kierowców oraz takiej liczby osób towarzyszących, ile jest miejsc w samochodzie.

Skąd wiedziałeś/aś o wprowadzeniu darmowej komunikacji miejskiej?

  • 6,4%
  • 25,8%
  • 3,4%
  • 11,6%
  • 48,7%
  • 4,1%
Pokaż wyniki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale