Wisła i Cracovia rozpoczęły przygotowania [ZDJĘCIA]

Pierwszy trening Cracovii fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowskie drużyny rozpoczęły w poniedziałek przygotowania do rundy wiosennej. Do ligowych zmagań wrócą za miesiąc. W tym czasie między innymi wyjadą na zagraniczne zgrupowania.

Pierwszy raz pod wodzą Hiszpana

Biała Gwiazda zajęcia wznowiła w Myślenicach. O godzinie 11 piłkarze po raz pierwszy spotkali się z nowym trenerem, Hiszpanem Francisco „Kiko” Ramirezem. Jak podaje oficjalna strona klubu z ulicy Reymonta, trening trwał około godziny. Piłkarze spotkali się w siłowni, a potem wyszli na zewnątrz, gdzie sztab szkoleniowy kładł nacisk na tempo i dokładność rozgrywania akcji. W drugiej części treningu piłkarze zostali podzieleni na dwie drużyny i rozegrali mecz. Przegrani za karę musieli zrobić serię pompek.

W kolejnych dniach Wisła będzie trenować w Myślenicach, gdzie 19 stycznia rozegra pierwszy mecz kontrolny z Rakowem Częstochowa. 22 stycznia Biała Gwiazda wyleci na zgrupowanie do Turcji, podczas którego formę Białej Gwiazdy sprawdzą kolejno węgierskie Paksi (25.01), MSK Żylina (28.01) i Steaua Bukareszt (31.01). Po powrocie do Polski wiślaków czeka jeszcze jeden sprawdzian. 4 lutego zagrają z Zagłębiem Sosnowiec.

Zaczęli od biegu

Godzinę później pierwsze zajęcia rozpoczęła Cracovia, a brał w nich udział nowy piłkarz – wypożyczony ze Slavii Praga 23-letni Jaroslav Mihalik. Zabrakło z kolei Miroslava Covili. – Wyjechał do Krakowa, ale utknął gdzieś w Austrii. W Krakowie spodziewany jest w poniedziałek wieczorem – mówi trener Jacek Zieliński.

Pierwszym punktem treningu był 45-minutowy bieg w terenie. Z uwagi na panujący w mieście smog, część zespołu założyła maski. Następnie piłkarze przeszli pod balon, gdzie wykonywali proste ćwiczenia ogólnorozwojowe i piłkarskie. W kolejnych dniach trener Jacek Zieliński zaplanował badania.

Pierwszy sparing Pasy zagrają 18 stycznia. Ich rywalem na sztucznym boisku będzie trzecioligowa Garbarnia. 21 stycznia rozpocznie się zgrupowanie w hiszpańskiej miejscowości San Pedro del Pinatar obok Alicante.

Na ekstraklasowe boiska gracze Wisły i Cracovii powrócą już w lutym. 10 lutego zespół Pasów pojedzie do Chorzowa, a dzień później Biała Gwiazda na własnym stadionie podejmie Koronę Kielce. Początek obu spotkań zaplanowano na godz. 18.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale