Wisła powtórzyła wynik z ostatniego meczu w 2021 roku. Trener liczy na kolejne transfery [ZDJĘCIA]

Sebastian Ring w pierwszej połowie, Zdenek Ondrasek po przerwie. Dwóch nowych zawodników Wisły wystąpiło w sparingu z beniaminkiem słowackiej ekstraklasy. Biała Gwiazda wygrała w Myślenicach z Tatranem Liptowski Mikułasz 3:0.

Podopieczni trenera Adriana Guli powtórzyli więc wynik z ostatniego ligowego spotkania przed zimową przerwą, gdy przy Reymonta pokonali 3:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

Dwa ustawienia

Wynik otworzył po kontrataku Dor Hugi, który wykorzystał bardzo dobre zagranie Jana Klimenta. Jeszcze przed przerwą podwyższył Nikola Kuveljić, który wykorzystał błąd rywali i udanie przechwycił piłkę. Sześć minut przed końcem meczu rezultat ustawił Michal Skvarka.

Słowacki szkoleniowiec wystawił na jedyny sparing rozgrywany w Polsce dwa składy. Pierwszą połowę rozegrał nowy lewy obrońca Sebastian Ring, a w drugiej na boisku prezentował się Zdenek Ondrasek, który wrócił do Krakowa po trzech latach przerwy. Gula nie mógł jeszcze skorzystać z najnowszego nabytku, czyli drugiego pozyskanego zimą napastnika – Luisa Fernandeza, który ćwiczył indywidualnie.

– Przetestowaliśmy dwa ustawienia: nasze klasyczne 4-3-3 do przerwy i 4-4-2 z Ondraskiem i Felicio Brownem Forbesem w ataku. Pokazali się też młodzi Piotr Żyłka-Koncewicz i Dorian Gądek – powiedział trener.

Gula liczy na kolejne wzmocnienia

Szkoleniowiec, który w sobotę zabierze drużynę na zgrupowanie w Turcji, liczy jeszcze na trzech nowych piłkarzy. Wobec przedłużającego się powrotu na boisko Alana Urygi, krakowianie potrzebują środkowego obrońcy, środkowego pomocnika na pozycję numer osiem i skrzydłowego, który wypełni lukę po sprzedanym do Columbus Crew Yawie Yeboahu.

W czasie obozu w Belek Wisła rozegra trzy sparingi. Zmierzy się z FC Zurich (zamiast wcześniej zaplanowanego meczu z Honvedem Budapeszt), Banikiem Ostrawa i Karabachem Agdam.

Wisła Kraków – Tatran Liptowski Mikułasz 3:0 (2:0)

Bramki: Hugi (13.), Kuveljić (39.), Skvarka (84.).

Wisła: Biegański (46. Rosa) – Szot (46. Gruszkowski), Szota (46. Koncewicz-Żyłka), Sadlok (46. Frydrych), Ring (46. Hanousek) – Kuveljić (65. Sobol), Plewka (46. Gądek), Savić (46. Skvarka) – Starzyński (46. Brown Forbes), Kliment (46. Ondrasek), Hugi (46. Młyński).