Wisła przegrała z pogodą, ale rywala pokonała. Cracovia na remis

Wisła Kraków z dwóch zaplanowanych na sobotę sparingów rozegrała tylko jeden. Wiślacka młodzież pokonała zespół Worskla Połtawa 2:0. Cracovia natomiast zremisowała z Achmatem Grozny 3:3.

Wisła, która przebywa na zgrupowaniu w Turcji, w sobotę miała rozegrać dwa mecze kontrolne. Niestety pogoda pokrzyżowała jej plany. Pierwszy mecz z młodzieżową drużyną Worskla Połtawa z uwagi na opady gradu dwukrotnie był przerywany. Drugi z Etyrem Wielkie Tyrnowo ze względu na kiepskie warunki atmosferyczne został przełożony na niedzielę.

Trener Maciej Stolarczyk do gry z ukraińskim zespołem desygnował młodych zawodników. Mimo wymuszonych przerw w grze krakowianom w drugiej połowie udało się strzelić dwa gole. Wyróżniającą się postacią w ofensywie był Aleksander Buksa, który w 67. minucie podszedł do rzutu karnego i zamienił go na bramkę. Dla młodego zawodnika to już trzeci gol w trakcie przygotowań do rundy wiosennej.

Wisła Kraków – Worskla Połtawa 2:0 (0:0)

Bramki: Buksa (67.k), Morys (82.)

Wisła: Buchalik (46. Lis) – Palcić, Hoyo-Kowalski, Laskoś, Świątko – Morys, Moskiewicz, Szot, Plewka, Malik – Buksa.

Dwie różne połowy

Walkę z pogodą stoczyła również Cracovia. Jej mecz z Achmatem Grozny rozpoczął się z półtoragodzinnym opóźnieniem. Choć pierwszą połowę udało się rozegrać w normalnych warunkach, w drugiej deszcz i wiatr grały pierwsze skrzypce.

Trener Michał Probierz zdecydował się rozegrać każdą z połów w zupełnie innym zestawieniu. Po pierwszych 45 minutach krakowianie prowadzili 3:0. Pierwsze trafienie uderzeniem pod poprzeczkę zdobył Michał Silpak, drugie po indywidualnej akcji Marcin Budziński, a trzecie po rzucie karnym Ariam Cabrera.

Po zmianie stron gra Cracovii już tak dobrze nie wyglądała, a co gorsza, to przeciwnik zaczął zdobywać gole. Zepchnięta do defensywy drużyna Pasów nie była w stanie przeciwstawić się rywalowi i ostatecznie tylko zremisowała z ósmym zespołem ligi rosyjskiej.

Cracovia – Achmat Grozny 3:3 (3:0)

Bramki: Siplak (5.), Budziński (41.), Cabrera (43.k) – Lima (53.), Mbengue (73., 76.)

Cracovia:

I połowa: Pesković - Rapa, Dytiatjew, Helik, Siplak - Hanca, Budziński, Gol, Lusiusz, Cecarić – Cabrera.

II połowa: Stępniowski - Ferraresso, Datković, Serafin, Pestka - Strózik (81. Pik), Dąbrowski, Hernandez, Dimun, Wdowiak – Piszczek.