Włamywaczka-sprzątaczka

Krakowscy policjanci zatrzymali 55-letnią kobietę, która włamała się do przypadkowego mieszkania, gdzie spędziła noc. W podzięce za nielegalny nocleg gruntownie posprzątała mieszkanie, przy okazji kradnąc lokatorce sukienkę.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie Krowodrzy. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu kobiety, która włamała się do mieszkania. Na miejsce udał się patrol. Na klatce schodowej funkcjonariusze zastali zgłaszającego i 55-letnią kobietę. Mundurowi ustalili, że chodziła ona od bloku do bloku i zaglądała do skrzynek pocztowych, szukając kluczy do mieszkań. 

All inclusive

Na jednej z klatek znalazła skrzynkę, w której znajdował się poszukiwany łup. Za pomocą szydełka wyjęła klucze i udała się do mieszkania, które było puste. Wzięła prysznic i położyła się spać. Rano zjadła śniadanie i w ramach rekompensaty za darmowy nocleg postanowiła zrobić porządki. Posprzątała łazienkę, kuchnię myjąc naczynia, zabrała się również do mycia okien. Po zakończeniu prac porządkowych przebrała się, „pożyczając” z szafy lokatorów damską sukienkę.

Gdy wychodziła z mieszkania i zamykała drzwi, na klatce schodowej spotkała mężczyznę, który okazał się być właścicielem mieszkania. Mężczyzna zaskoczony sytuacją wezwał na miejsce policję. Włamywaczka została przewieziona do komisariatu na przesłuchanie. Zatrzymana jest osobą bezdomną, bez stałego miejsca pobytu. Decyzją prokuratury usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności i została objęta dozorem policyjnym.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale