Wojewoda nakazuje m.in. usunięcie strefy. ZIKiT odpowiada

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Strefa ograniczonego ruchu na Kazimierzu do likwidacji, utrata ważności zezwoleń uprawniających do wjazdu do tzw. strefy B w centrum Krakowa oraz nakaz usunięcia niektórych znaków przez ZIKiT – to efekt decyzji Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika.

Wojewoda Małopolski skorzystał ze swoich uprawień, które daje mu ustawa i podpisał dziś rano trzy zarządzenia zmieniające organizację ruchu na krakowskich ulicach.

Dyrekcja Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu musi zlikwidować strefę ograniczonego ruchu na Kazimierzu, która została utworzona w grudniu zeszłego roku.

Kolejne zarządzenie wojewody dotyczy likwidacji zezwoleń uprawniających do wjazdu w dawną strefę B w ścisłym centrum Krakowa. Trzecia decyzja nakazuje usunięcie urzędnikom znaków C-16 Droga dla pieszych występujących wspólnie z tabliczką "Nie dotyczy rowerów". 

Teraz decyzja może być skarżona przez krakowskich urzędników do sądów administracyjnych, ale nie wstrzymuje to jej wykonania. Pracownicy ZIKiT mają 30 dni na realizacje poleceń Piotra Ćwika.

W zeszłym tygodniu Łukasz Franek, w rozmowie z LoveKraków.pl mówił, że jeśli wojewoda wyda zarządzenia to urzędnicy będą odwoływać się do sądów. – Dwa aspekty czyli środowiskowy oraz bezpieczeństwa, wskazują że jest efektywność naszych rozwiązań. Bazując na tej efektywności na pewno się odwołamy od decyzji – twierdził zastępca dyrektora ZIKiT.

Aktualizacja, godz. 16:50.

Marcin Hanczakowski, dyrektor ZIKiT: "Jesteśmy w trudniej sytuacji, bo nie dostaliśmy dokumentów przed przyjściem na komisję. Jako prawnik pracuję nad dokumentami, musimy je wcześniej dostać. Te nakazy będą wykonane. Będę mógł później wypowiadać się szerzej w tym temacie".


comments powered by Disqus