Wracają darmowe przejazdy dla uczniów

fot. Krzysztof Kalinowski

Od 1 września, przez cały rok szkolny 2017/2018 uczniowie krakowskich podstawówek będą mogli znów bezpłatnie podróżować autobusami i tramwajami krakowskiego MPK.

Podstawą ulgi jest przyjęta przez Radę Miasta uchwała z 30 marca 2016 roku. Co ważne, w tym roku ze specjalnej zniżki będą mogły skorzystać także starsze dzieci. Wszystko za sprawą reformy oświaty likwidującej gimnazja i przenoszącej byłych szóstoklasistów do klas siódmych.

I uczniowie, i przedszkolaki

Z ulgowej taryfy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego mogą korzystać wszystkie dzieci, od urodzenia do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego, na podstawie oświadczenia rodzica lub opiekuna, a także uczniowie krakowskich szkół podstawowych w okresie roku szkolnego, tj. od 1 września 2017 do 30 czerwca 2018. Podstawą do zniżki jest ważna legitymacja szkoły podstawowej zlokalizowanej na terenie Krakowa. Uprawnione dzieci mogą bezpłatnie podróżować wszystkimi autobusami i tramwajami na liniach miejskich i aglomeracyjnych, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej strefie biletowej.

Uczniowie pozostałych szkół, zlokalizowanych poza granicami miasta, mogą podróżować środkami komunikacji miejskiej w Krakowie na podstawie biletów ulgowych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale