Wróciła puszka z datkami dla psiaków skradziona z drogerii

Datki z puszki są przeznaczone dla psów fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W Internecie falę oburzenia wywołał film ukazujący kradzież puszki z datkami z jednej z krakowskich drogerii. Kobieta, która przywłaszczyła nieswoje pieniądze, postanowiła je jednak oddać.

Drogeria Pigment zbierała pieniądze do puszki na akcje Karmimy Psiaki (karmimypsiaki.pl). W czwartek jedna z klientek zabrała pieniądze wraz z puszką ze sklepu przy ul. Karmelickiej. Właściciele postanowili opublikować film. Napisali też, że mają nadzieję, iż to przypadek, a datki wrócą.

Film z momentu kradzieży osiągnął ponad 394 tys. wyświetleń, internauci udostępnili go ponad 6,2 tys. razy i zostawili pod nim ponad 1,1 tys. komentarzy. Nie minęły 24 godziny, a kobieta faktycznie zwróciła zabrane pieniądze. Po godzinie 14 w piątek na Facebooku drogerii pojawił się post, że odzyskano puszkę z datkami.

„Mamy dobrą wiadomość! Dzisiaj osoba, która była w posiadaniu puszki, przyniosła ją do drogerii i zwróciła bezpośrednio na ręce naszej załogi. Jesteśmy niesamowicie poruszeni całą sprawą, a jednocześnie odczuwamy ulgę z powodu takiego zwrotu akcji”. Przedstawiciele drogerii podziękowali również za zaangażowanie i wsparcie.

Sytuację od początku monitorowała policja. Ostatecznie jednak mundurowi nie zajmą się sprawą kradzieży. – Pracownicy sklepu zrezygnowali ze składania formalnego zawiadomienia w tej sprawie – informuje Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus