Wszystkie rowery Wavelo wracają do ruchu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mrozy przesunęły rozpoczęcie sezonu wiosennego rowerów Wavelo. Komplet 1500 rowerów miał być dostępny od czwartku, termin został jednak przesunięty. Podczas zimy, zgodnie z umową z miastem, system działał w ograniczonym zakresie.

Jako pierwsze i jedyne w Polsce, rowery Wavelo dostępne były dla użytkowników przez cały rok. W ciągu zimy krakowianie wypożyczyli rower miejski ponad 40 tysięcy razy. Przełożyło się to na 102 tysiące przejechanych kilometrów i ponad 10 tysięcy godzin jazdy.

Te liczby wkrótce wzrosną, bo od marca na ulice wraca komplet rowerów. W zimowych miesiącach do dyspozycji użytkowników pozostawało 500, a nie 1500 rowerów.

Od poniedziałku na ulice miasta ma powrócić komplet ponad 1500 rowerów sieci. – Początkowo planowaliśmy wyjazd jednośladów 1 marca, ale pogoda pokrzyżowała nam nieco szyki. Zgodnie z zapisami koncesji, jeśli przez kilka dni z rzędu utrzymuje się temperatura poniżej -5 stopni, możemy przesunąć wyprowadzenie pojazdów z magazynu. Start pełnego systemu planujemy na poniedziałek 5 marca – zapowiadał kilka dni temu Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny projektu Wavelo.

Stawiają na biurowce

Do dyspozycji mieszkańców już teraz jest 158 stacji, w tym jedna mobilna M01 przy kompleksie Tytano przy ulicy Dolnych Młynów. Dzięki współpracy z biznesem przybywa również stacji przy kompleksach biurowców w Krakowie. Stacja nr 157 z 20 stojakami już działa przy Quattro Business Park, zaś w stacja pojawi się w parku biznesowym Bonarka City Center. Operator Wavelo – firma BikeU – przewiduje, że do końca roku wszystkie największe kompleksy biurowe w mieście zostaną zaopatrzone w stacje rowerów miejskich.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale