Wybierz, gdzie mają stać stacje do naprawy rowerów

fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

Jednym ze zwycięskich projektów z ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego jest pomysł postawienia samoobsługowych stacji do naprawy rowerów. Mają one zostać zainstalowane w dzielnicy IV. ZIKiT pyta mieszkańców, w którym miejscu cztery stacje powinny się znaleźć.

– Cztery stacje naprawy rowerów zostaną zamontowane w czterech miejscach z pełnym wyposażeniem serwisowym. Każda z nich będzie zawierała pompkę, różnego rodzaju klucze i inne narzędzia, których będzie można użyć do naprawy roweru, wózka dziecięcego lub wózka służącego osobie z niepełnosprawnością – mówi Michał Pyclik z ZIKiT-u.

Urzędnicy chcą, aby najlepsze miejsca wskazali sami mieszkańcy. Lokalizacja spełniać kilka warunków: musi znajdować się na terenie Dzielnicy IV, na gruntach gminnych (stan dostępności można sprawdzić na stronach Obserwatorium),  powinno umożliwić bezpieczną naprawę roweru i być dostępne dla wszystkich, dobrze by było, gdyby stacja znajdowała się w pobliżu miejsca już objętego monitoringiem, najlepiej by była zadaszona, aby zminimalizować negatywny wpływ czynników atmosferycznych.

Propozycje do 24 stycznia można zamieścić na TEJ stronie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale