Wymyśl hasło, traf na bilbordy i zgarnij nagrody! [KONKURS]

Czas pożegnać takie widoki! fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zachęcamy wszystkich w wieku od 7 do 19 lat do udziału w konkursie na hasło promujące działania antysmogowe. Walczymy z paleniem śmieci i żegnamy piece węglowe!

Kaszel, zatkany nos, nieprzyjemnie pachnące powietrze zimą – to tylko niektóre przykrości, jakich doświadczamy, gdy powietrze w Krakowie jest zanieczyszczone. Jednak możemy coś z tym zrobić i wspólnie postarać się o promowanie takich zachowań, które w niedługim czasie pozwolą nam oddychać swobodnie, również w czasie zimy.

Jednak sami dorośli nie poradzą sobie z tym zadaniem i proszą o pomoc młodszych. Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” ogłasza konkurs z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięzców.

Cel konkursu jest jasny – należy stworzyć hasło lub slogan, który przekona dorosłych o tym, aby nie zanieczyszczać środowiska paleniem śmieci w piecach oraz wymieniać je na bardziej ekologiczne. Do tego trzeba dołożyć rysunek albo grafikę, która będzie współgrała z waszym przekazem słownym.

Tematyka jest bardzo szeroka. Można tworzyć prace np. o tym, jak ludziom i środowisko szkodzi spalanie odpadów w piecach, dlaczego warto używać pieców gazowych lub elektrycznych czy jakie korzyści płyną z korzystania z miejskiej sieci ciepłowniczej. Jeśli interesują was nowe technologie, to zawsze można zająć się na przykład bateriami słonecznymi.

Nagrody!

Jak mówi wicedyrektor dyrektor MDK "Dom Harcerza", Krystyna Marcinkowska, zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody, które wręczy być może nawet sam prezydent Jacek Majchrowski podczas Dni Krakowa. Na razie nie ma słowa o tym, co można wygrać, ale z naszych przecieków wiemy, że nie skończy się na książce i dyplomie.

Oprócz tego autorzy zwycięskich prac będą słynni w Krakowie, ponieważ znajdą się na bilbordach w mieście wraz z hasłami promującymi ekologiczne zachowania.

Pełny Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale