Wyprawa z dziećmi do dużego sklepu nie musi być wyzwaniem. IKEA Kraków to miejsce przyjazne całym rodzinom

Urządzasz mieszkanie i chcesz kupić kilka dodatków, ale nie masz co zrobić z dziećmi? Weź pociechy na wspólne zakupy do IKEA Kraków. Maluchom pozwala się tu na dużo więcej niż w innych sklepach, a na każdym kroku czeka na nie mnóstwo atrakcji.

Każdy rodzic doskonale wie, jakim wyzwaniem jest wyprawa z dziećmi do dużego sklepu. Maluchy szybko się nudzą i zaczynają marudzić. Jednocześnie są ciekawe otaczającego ich świata i wszystkiego chciałaby dotknąć, wypróbować, poznać z bliska lub z bardzo bliska... Czasem zdarza się im niechcący coś przewrócić czy popsuć. Ale to przecież zupełnie naturalne. Podczas zakupów w IKEA Kraków, nawet największe urwisy nie będą narzekać na nudę. W dziale kuchennym oraz dziale szaf znajdują się specjalnie wydzielone miejsca do zabawy, a w dziale dziecięcym maluchy mogą śmiało korzystać ze wszystkich zabawek z ekspozycji. Nie zapomniano też oczywiście o udogodnieniach dla rodziców.

Miejsce przyjazne całej rodzinie

Widać je już przed wejściem do sklepu, gdzie czekają specjalnie wydzielone i – co ważne – szersze miejsca postojowe dla rodzin z dziećmi. Obrotowe drzwi, brak progów, przestronne windy, szerokie ścieżki  – wszystko to sprawia, że poruszanie się po sklepie z małym dzieckiem nie stanowi żadnego problemu. Do dyspozycji klientów są też specjalne wózki z siedziskiem dla malucha. Ponadto na terenie sklepu znajduje się specjalny pokój dla rodzica z dzieckiem, w którym można spokojnie nakarmić i przewinąć malucha. Są też specjalne toalety dostosowane do wzrostu dzieci i wyposażone w przewijaki oraz pojemniki na zużyte pieluszki. Nie od dziś wiadomo, że bieganie po sklepie wzmaga apetyt. Akumulatory podładować można w znajdującej się na I piętrze przestronnej restauracji IKEA. Tu także nie zapomniano o najmłodszych i ich rodzicach. Do dyspozycji są krzesełka do karmienia i stoliki dla maluchów, śliniaki, pieluszki, a także mikrofalówka, w której można podgrzać przyniesiony z domu posiłek dla niemowlaka. W restauracji IKEA Kraków pomyślano również o specjalnym menu dla dzieci. Do wyboru jest kilka zestawów z soczkiem w cenie 5,99 zł. Dodatkowo przy zakupie dania głównego dla osoby dorosłej, maluch w wieku do 3 lat dostanie bezpłatnie danie bio w słoiczku.

Czarodziejski Las Smalånd

Największą atrakcją dla maluchów w IKEA Kraków jest bezpłatny plac zabaw. Przypomina magiczny las, w którym maluch może dać złapać się w sieć pająka, odpocząć w ogromnym drewnianym chodaku czy skosztować jagód, które nie mieszczą się w dłoni. Można tu skradać się, wspinać, bawić w chowanego, ale też poczytać książkę lub pobawić np. drewnianymi klockami. Miejsce otwarte jest dla wszystkich dzieci w wieku od 3 do 10 lat i – ze względów bezpieczeństwa – o wzroście nie przekraczającym 140cm. Miejsce posiada zabezpieczenia przed wyjściem dzieci, jak również wejściem obcej osoby dorosłej. Jeżeli uznamy więc, że potrzebujemy odrobiny spokoju i chcemy zrobić zakupy sami, możemy zostawić nasze pociechy pod profesjonalna opiekę wyspecjalizowanych pracowników placu zabaw. Pamiętajmy tylko, że maksymalny czas pobytu dziecka w Smalandii wynosi 90 minut, a w przypadku bardzo dużej liczby dzieci, może być ograniczony do godziny.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale