Wzorowa renowacja krakowskiej kamienicy

Renowacja obiektów zabytkowych i przystosowanie ich do pełnienia funkcji komercyjnych oraz mieszkalnych staje się coraz popularniejsze w Krakowie. Ostatnim bardzo dobrym przykładem kosztowej modernizacji jest kamienica przy ulicy Rakowickiej 8.

Deweloperzy, ze względu na coraz mniejszą ilość miejsca w ścisłym centrum Krakowa, postanowili poddawać renowacji stare kamienice. Wybudowany na początku dwudziestego wieku obiekt przy ulicy Rakowickiej odzyskała swój pierwotny blask. Karol Szczuka z Immobilllo Group zaznacza, że modernizacja budynku została przeprowadzona z zachowaniem wszystkich zasad sztuki konserwatorskiej. – Przemyślana i drobiazgowa renowacja tego wybudowanego w 1911 roku obiektu zaowocowała przywróceniem dawnego splendoru wzbogacając go jednocześnie o najwyższej klasy rozwiązania techniczne, w efekcie tworząc prawdziwie inspirującą przestrzeń o charakterze biurowym i mieszkalnym – mówi Karol Szczuka.

fot. Immobillo Group

Staranna renowacja przywróciła klasyczną elegancję – przekonuje Szczuka z Immobillo Group. Większość elementów wystroju została odwzorowana na podstawie oryginalnych projektów z początku dwudziestego wieku.

Oprócz prac dekoratorskich, w budynku została wzmocniona konstrukcja oraz fundamenty. W trakcie przebudowy inwestor zdecydował się na podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej. 

fot.  Immobilllo Group oraz Krzysztof Kalinowski

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale