XIV Półmaraton Marzanny. Utrudnienia w ruchu [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższą niedzielę, 19 marca, w Krakowie odbędzie się XIV Półmaraton Marzanny. W związku z tym czekają nas utrudnienia w ruchu.

Trasa biegu przebiega niżej wymienionymi ulicami:

Start o godz. 11:00 - al. 3-Maja (deptak w kierunku Alei), al. Focha (deptak), most na Rudawie, ul. Królowej Jadwigi, ul. Ks. Józefa (pół jezdni w kierunku Bielan), most Zwierzyniecki (chodnik zachodni), drogą osiedlową do południowego bulwaru Wisły, bulwar wzdłuż ul. Tynieckiej, Bulwar Poleski, Bulwar Wołyński, ul. Ludwinowska, most Retmański, ul. Rollego, Bulwar Podolski, ul. Staromostowa, ul. Brodzińskiego, kładka Bernatka, Bulwar Kurlandzki, Bulwar Inflancki, Bulwar Czerwieński, ul. Bernardyńska, ul. Grodzka, Rynek Gł., ul. Floriańska, planty (przecięcie ul. Franciszkańskiej), ul. Poselska, ul. Senacka, ul. Kanonicza, ul. Podzamcze, Bulwar Czerwieński, Bulwar Rodła, ul. Flisacka, (południowa część), ul. Kościuszki, Królowej Jadwigi, ul. Gryfity, ul. Emaus, al. Focha (deptak i północna część jezdni al. Focha), al. 3-Maja (deptak) – meta (zakończenie około godz. 14:15).

Linie tramwajowe

Od około godz. 10:30 do około godz. 13:30 zostanie wyłączona komunikacja tramwajowa w ul. Dominikańskiej i ul. Franciszkańskiej.

Linie: 1, 6, 8, 13, 18, 20 będą kierowane przez ul. Westerplatte oraz Basztową do swoich przystanków końcowych.

Ponadto, zostanie wyłączona z ruchu południowa część ul. Kościuszki na odcinku ul. Flisacka – ul. Królowej Jadwigi, a przystanek "Salwator" na ul. Kościuszki nie bedzie funkcjonował (wsiadanie będzie sie odbywało na pętli).

Linie autobusowe

Od około godz. 8:00 do około godz. 16:00  wyłączona z ruchu zostanie al. 3-go Maja.

Linie 152, 192, 252 - w tym czasie kursują w obu kierunkach trasą objazdową przez ul. Czarnowiejską, Nawojki i Piastowską (przystanek przy muzeum będzie w tym czasie nieczynny). Na trasie objazdowej linie zatrzymują sie na istniejacych przystankach.

Od około godz. 10:30 do około godz. 14:00  wyłączona z ruchu zostanie al. Focha, południowa część ul. Kościuszki na odcinku ul. Flisacka – ul. Królowej Jadwigi,  ul. Księcia Józefa od Królowej Jadwigi do Malczewskiego:

linia 100 - odjazdy z Kopca Kościuszki o godz. 11:00, 12:00 i 13:00 kierowane będą do Os. Podwawelskiego jako linia 101,

linie 109, 209, 229, 239, 249, 259, 269 będą kierowane przez most Zwierzyniecki i ul. Monte Cassino do Os. Podwawelskiego. Przystanek "Malczewskiego" będzie zlokalizowany na ul. Księcia Józefa przed skrzyżowaniem z ul. Wioślarską. Na trasie objazdowej w/w linie zatrzymują sie na trasie objazdowej na przystankach: "Szwedzka" i "Centrum Kongresowe ICE". Na pozostałych przystankach linie się nie zatrzymują.

Linia 134 kursować będzie na obecnej trasie zmienionej ZOO - Przegon - Cichy Kącik,

Linia 734 nie będzie kursować.

Zamknięcie trasy oraz przywrócenie ruchu w ul. Focha, ul. Księcia Józefa, ul. Kościuszki nastąpi na polecenie policji i służb nadzoru ruchu.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale