Z budynku Cracovii zniknęły dwie reklamy. Na resztę trzeba poczekać [VIDEO]

W poniedziałek na budynku dawnego hotelu Cracovia zdemontowano dwie reklamy, znajdujące się na dachu. Wielkopowierzchniowe, zasłaniające sporą część obiektu muszą na nim pozostać ze względu na zobowiązania wobec reklamodawców.


Po raz pierwszy dla zwiedzających budynek Cracovii zostanie otwarty w Noc Muzeów – 19 maja. Obiekt przez kilka tygodni w sposób ograniczony, będzie dostępny dla amatorów sztuki.

– Budynek nie może w tej chwili funkcjonować jako prawdziwy oddział Muzeum Narodowego w Krakowie. Jego udostępnienie wymaga certyfikatów i zabezpieczeń – mówi Andrzej Szczerski, zastępca dyrektora ds. naukowych MNK. – W Noc Muzeów odbędzie się pokaz ceramiki z lat 60. XX wieku i pokaz mody po II wojnie światowej. Zostaną również zaprezentowane efekty warsztatów dotyczących przebudowy Cracovii, które przeprowadzi pismo „Architektura – Murator”.

Dwie reklamy zniknęły

W poniedziałek usunięto z dachu budynku dwie reklamy. Niestety, na zniknięcie reklam wielkopowierzchniowych będziemy musieli dość długo poczekać.

– Reklamy te wyjątkowo szpeciły sylwetę budynku – tłumaczy Szczerski. – Ponadto demontujemy reklamę od strony Kina Kijów, która była wyjątkowo agresywna. Na tyle pozwalają nam ustalenia z reklamodawcami. Kolejne reklamy będziemy się starali usuwać, ale obowiązują nas długoterminowe kontrakty, z których trudno się wycofać  – dodaje.

Przypomnijmy, że budynek dawnego hotelu Cracovia został zakupiony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za 29 mln zł.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale