Z Krakowa do Ammanu. Jesienią rusza połączenie lotnicze z Jordanią

fot. pixabay.com

Pod koniec października zostanie uruchomione połączenie z Krakowa do Ammanu, stolicy Jordanii. Ryanair zapowiedział, że loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu i staną się częścią rozkładu lotów w sezonie zimowych 2018/2019. Bilety będzie można kupić pod koniec lutego na stronie przewoźnika.

– Jordania to 28 kraj w siatce połączeń krakowskiego lotniska. Oferta bazowego przewoźnika rozszerza możliwość zaplanowania  podróży z Krakowa do Azji i poszukiwanie słońca w kolejnym sezonie zimowym – mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Atrakcje Ammanu

Warto wybrać się tu na spacer po archeologicznym parku – Cytadeli Dżabal Al-Qala’at, z którego doskonale widać znaczną część tego położonego podobnie jak Rzym – pierwotnie na siedmiu wzgórzach – miasta. Uwagę turystów przyciągają również m.in.: teatr rzymski, który jest wbudowany w zbocze wzgórza i może pomieścić nawet 6 tysięcy widzów, Jordańskie Muzeum Archeologiczne, Królewskie Muzeum Samochodów, Jordan Hejaz Railway czyli muzeum kolejnictwa oraz Jordańska Galeria Narodowa. Amman jest także miastem sklepów i kawiarni. Poszukujący lokalnych specjalności powinni odwiedzić również targ w Ammanie.

Na liście światowego dziedzictwa UNESCO znajdują się tu m.in. starożytne skalne miasto Nabatejczyków – Petra z legendą o skarbie egipskiego faraona, Kasr Amra, czyli zamek na środku pustyni i Wadi Rum zwany Doliną Księżycową.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale