Z oszczędności na Zakrzówku skorzysta Sikornik

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Najprawdopodobniej uda się zaoszczędzić 100 tys. złotych na przetargu na stworzenie projektu dla parku Zakrzówek. Tylko jedna firma złożyła ofertę, która opiewa na prawie 900 tys. złotych. – Zreferowaliśmy na ten cel milion złotych. Pieniądze, które zostaną, chcemy przeznaczyć na Sikornik – mówi Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Przetarg wygrała, bo jako jedyna złożyła dokumenty, krakowska firma projektowa F11. – Przedstawili nam kilka projektów, które zostały realizowane. Chodzi tu m.in. o rewitalizację parku na wyspie w Pile, przebudowę budynku „Dom Zdrojowy” w Muszynie czy rewitalizację zespołu pałacowo-parkowego w Przeworsku – informuje Kempf. Urzędnicy będą teraz weryfikować dokumenty złożone przez firmę i najprawdopodobniej pod koniec miesiąca zostanie podpisana umowa

Największe trudności zapewne projektant będzie miał z raportem oddziaływania na środowisko. – To teren chroniony przyrodniczo, dlatego jest to wymagane. Raport tworzy się cały rok. Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda się to zrobić i nie będzie żadnych opóźnień – stwierdza Kempf.

Co z kąpieliskiem?

Podobnie jak sam park, również dokumentacja będzie tworzona etapami. – Zaczniemy prace w przyszłym roku od takich elementów, które nie wymagają pozwoleń na budowę – dodaje dyrektor ZZM.

Niestety, nie będzie można liczyć na zorganizowane kąpielisko – projekt ten miał być realizowany z budżetu obywatelskiego. – Przed sezonem 2018 na pewno nie uda się tego zrobić. Teraz możemy tylko zmniejszyć ceny za wejście dla krakowian i później zlikwidować szlabany oraz system kluczykowy. Mimo wszystko wciąż priorytetem jest bezpieczeństwo, więc ogrodzenia nie znikną – zapewnia dyrektor zarządu zieleni.

Sprzątaniem terenu, który już należy do miasta, będzie się zajmowało MPO lub wynajęta firma. ZZM bierze na siebie utrzymanie w tym rejonie zieleni.

Oszczędności na Sikornik

Jak już zostało wspomniane, na przetarg ZZM zarezerwował milion złotych. – To, co zostanie, planujemy przeznaczyć na bieżące utrzymanie. Chcemy kontynuować prace na Sikorniku, aby to miejsce stało się jeszcze bardziej przyjazne i odpowiednie do odpoczynku – mówi Piotr Kempf.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale