Zaatakowali kolegę siekierą. Wszystko przez koszulkę klubu piłkarskiego

policja fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W ubiegłą środę, uczeń jednego z bronowickich gimnazjów przyszedł do szkoły w koszulce jednego z piłkarskich klubów w Krakowie. Nie spodobało się to jego starszym kolegom, którzy zaatakowali go siekierą i gazem.

Dwóch 20-latków napadło na ucznia jednego z bronowickich gimnazjów. Powodem był T-shirt w barwach piłkarskiego klubu z Krakowa, który miał na sobie.

- Nie spodobało się to niektórym z jego kolegów, którzy powiadomili swoich starszych kolegów, absolwentów gimnazjum. Po zakończonych lekcjach 16-latek wyszedł ze szkoły do domu. Jednak obok budynku gimnazjum,  natknął się na dwóch zamaskowanych drabów z siekierą i gazem w rękach. Młodzi mężczyźni w kominiarkach zaczęli  mu grozić, a jeden z nich rozpylił w kierunku  nastolatka gaz z pojemnika. Po wszystkim  sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia – mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Na miejsce wezwano policję. Po kilkunastu godzinach młodzi mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty gróźb karalnych, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali poddani pod policyjny dozór, mają zakaz zbliżania się oraz zakaz kontaktowania z pokrzywdzonym.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale