Zabrał Ukraińcowi paszport, by wyłudzać pieniądze

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Właściciel mieszkania zabrał  najemcy paszport i usiłował wyłudzić pieniądze. Policjanci zatrzymali nieuczciwego 45-latka.

Kilka dni temu do policji zgłosił się 28-letni obywatel Ukrainy, który prosił o pomoc w odzyskaniu paszportu. Jak ustalili policjanci, dokumenty zabrał mężczyźnie  właściciel mieszkania, od którego  ten wynajmował mieszkanie na jednym z  osiedli w Nowej Hucie.

Z 45-letnim właścicielem lokalu, zaraz na początku  najmu została spisana umowa cywilno – prawna. Przez kolejne miesiące 28-latek wzorowo wywiązywał  się z opłat w wysokości 2 tys. złotych, niestety w ostatnim okresie, jak tłumaczył, miał problemy finansowe i za ostatni miesiąc zalegał. Aby nie było niedomówień, natychmiast  skontaktował się z właścicielem mieszkania  prosząc o prolongatę.

–  45-latek zgodził się na odłożenie spłaty w czasie, ale  jako zastaw zabrał Ukraińcowi paszport. Kiedy obcokrajowiec oddał  zaległe 2 tys. złotych, usłyszał, że zniszczył stolik w mieszkaniu, więc musi jeszcze dodać  50 złotych. Kiedy i tę kwotę 28-latek zapłacił usłyszał, że są inne straty w mieszkaniu ( pomimo podpisanego protokołu zdawczo – odbiorczego ) wycenione przez właściciela na 4700 złotych. Obywatel Ukrainy  widząc, że nie uwolni się od roszczeń tego człowieka powiadomił policję – relacjonuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę. Podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono paszport obcokrajowca i zwrócono go prawowitemu właścicielowi. Sprawca usłyszał zarzut ukrywania dokumentów którymi nie miał prawa dysponować. Grozi mu do dwóch lat  pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale