Zaczepiał dziewczynkę. Złapali go i przekazali policji

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Strażnik miejski wraz z pracownikiem ochrony ujęli mężczyznę, który w autobusie zaczepiał kilkunastoletnią dziewczynkę. Został obezwładniony, zakuty w kajdanki i przekazany wezwanym na miejsce policjantom.

Do zdarzenia doszło dziś przed południem przy ulicy Kurniki. Obsługa sklepu spożywczego wezwała ochronę z powodu awanturującego się mężczyzny, który zaczepiał przebywające tam dzieci. Zanim ochroniarze dojechali, mężczyzna już wyszedł i wsiadł do czekającego na przystanku autobusu.

Dosiadł się do kilkunastoletniej dziewczynki, uniemożliwiając jej wyjście z autobusu. – Kiedy ochroniarze weszli do środka dziecko było przerażone, miało łzy w oczach. Wyprowadzili mężczyznę na zewnątrz. Wtedy pojawili się strażnicy miejscy. Zaopiekowali się dziewczynką, uspokoili ją. Dowiedzieli się, że mieszka poza Krakowem i ustalili numer telefonu do jej ojca. Ten poinformowany o zdarzeniu zapewnił, że przyjedzie jak najszybciej na miejsce, by zabrać córkę. Po kilkunastu minutach dziecko trafiło pod jego opiekę – relacjonuje Marek Anioł, rzecznik prasowy straży miejskiej.

W tym czasie ujęty mężczyzna wyrwał się pracownikowi ochrony i zaczął uciekać. Jeden ze strażników ruszył za nim w pościg i po chwili, z pomocą ochroniarza, obezwładnił go. Mężczyzna został zakuty w kajdanki i przekazany wezwanym na miejsce policjantom.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale