Zakopianka w Lubniu zamknięta na ponad tydzień. Szykują się duże utrudnienia i objazdy

fot. GDDKiA

Od poniedziałku przejazd zakopianką w Lubniu nie będzie możliwy. Dla kierowców wyznaczono objazd przez Mszanę Dolną i Skomielną Białą. Utrudnienia są spowodowane pracami przy budowie S7 i potrwają do 25 kwietnia.

– W dniach od 16 do 25 kwietnia nastąpi pełne zamknięcie DK 7 („Zakopianki”) w Lubniu, niezbędne dla kontynuacji prac przy budowie S7 na odcinku I Lubień-Naprawa – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz podaje, że ruch skierowany zostanie na objazd przez Mszanę Dolną i Skomielną Białą. – W obrębie budowanego wiaduktu, który połączy istniejącą S7 z nowobudowanym odcinkiem trzeba obniżyć o 80 cm jezdnię DK 7 – wyjaśnia GDDKiA.

Cała nawierzchnia drogi zostanie usunięta

– Po odbiorze tymczasowej organizacji ruchu, pomiędzy godz. 8.30 a 9.00, w poniedziałek 16 kwietnia 2018 r. zamknięta zostanie dla ruchu możliwość przejazdu „Zakopianką” w Lubniu. Na odcinku ok. 130 m trzeba usunąć całą nawierzchnię i podbudowę drogi, obniżyć ją w stosunku do obecnej o 80 cm i położyć nawierzchnię – tłumaczy Iwona Mikrut z GDDKiA oraz podkreśla, że pozwoli to na uzyskanie takiej wysokości pomiędzy powierzchnią terenu i rusztowaniem tzw. bramą, która umożliwi przejazd DK 7 wszystkim pojazdom, w czasie budowy wiaduktu nad jezdnią.

Prace trwały będą całą dobę i zaplanowane są do 25 kwietnia 2018 r.

comments powered by Disqus