Zamkną ulicę Dobrego Pasterza, i to na długo

Prądnik Czerwony fot. Archiwum

Od poniedziałku 7 maja kierowców na Prądniku Czerwonym czekają utrudnienia na ulicy Dobrego Pasterza. Z powodu prac przy przebudowie przepustu nad potokiem Sudół Dominikański przejazd zostanie tam zamknięty na cztery tygodnie.

– Problemy w tym miejscu pojawiały się od dawna. Po większych deszczach dotychczasowy przepust okazywał się niewystarczający, woda się w nim nie mieściła i dochodziło do zalewania sąsiednich posesji – mówi Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Prace przy przebudowie przepustu trwają już od połowy ubiegłego roku. Te, które można było przeprowadzić bez wprowadzania większych ograniczeń w ruchu, zostały już wykonane. Koryto potoku po obydwu stronach zostało odpowiednio wyprofilowane i zabezpieczone, teraz jednak trzeba wykonać prace pod samą jezdnią.

Cztery tygodnie

Dwie rury o średnicy półtora metra zostaną teraz zamienione na jeden duży prostokątny kolektor. – Ale żeby go wykonać, jezdnia musi być rozkopana. Od 7 maja na około cztery tygodnie musimy zamknąć przejazd – zapowiada Pyclik.

Oznacza to objazdy zarówno dla samochodów, jak i dla autobusów. Ulica Dobrego Pasterza będzie zamknięta na odcinku od ul. Majora do ul. Naczelnej. Zmiany będą dotyczyły również kursowania komunikacji autobusowej na liniach 139, 184 i 484. Dojścia do posesji mają być zapewnione.

– Oficjalne objazdy zostaną poprowadzone ulicami Lublańską i Powstańców. Ale jak zawsze zachęcamy do tego, żeby kierowcy przyjrzeli się mapie i wybrali najbardziej dogodny dla siebie objazd, który zależy od punktu startowego i końcowego – mówi przedstawiciel miejskiej jednostki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony
comments powered by Disqus