Zespół Hyper Son zwycięzcą prestiżowego festiwalu

Krakowski zespół Hyper Son wygrał Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie fot. mat.prasowe

Hyper Son zwycięzcą odbywającego się w Szczecinie Festiwalu Młodych Talentów. Krakowski zespół został wyłoniony z ponad 300 innych formacji biorących udział w wydarzeniu.

Na początku muzycy dostali się do pierwszej dziesiątki, a następnie do finału, gdzie były już tylko trzy zespoły. Na scenie oprócz trzonu zespołu, czyli Mateusza Frankiewicza, Macieja Kity i Macieja Kwarcińskiego uzupełnili Nikodem Dybiński (synth i elektronika) oraz Kajetan Pietrzak (perksuja).

Jury, w którym zasiadali Katarzyna Nosowska, Piotr Metz, Paweł Krawczyk i Krzysztof Dominik, jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu pierwszego miejsca. Nagrodą jest m.in. wydanie singla w wytwórni Kayax, z którą związani są m.in. Kayah, Zakopower czy Dawid Podsiadło.

– Wiele nas to kosztowało, postawiliśmy wszystko na jedną kartę i udało się – mówi Mateusz Frankiewicz z Hyper Son. – Nie spodziewaliśmy się tego. Jeszcze nie możemy w to uwierzyć. Szczególnie cieszą nas budujące słowa Kasi Nosowskiej, która jest dla nas wielkim autorytetem muzycznym – dodaje.

Co ciekawe, zespół w trakcie festiwalu po raz pierwszy wykonał swoje utwory na żywo. O muzycznych inspiracjach, tworzeniu hitów czy porównaniach do Taco Hemingwaya możecie przeczytać w wywiadzie dla LoveKraków.pl „Każdy z nas jest jak inny neon w tym mieście”.

comments powered by Disqus