Zielone przystanki już niedługo

fot. pixabay.com

Miały pojawić się jeszcze w tamtym roku, jednak wówczas plany nie przerodziły się w czyn. Teraz jest już stosowne porozumienie i w czterech punktach miasta będziemy mogli poczekać na tramwaj czy autobus w otoczeniu zieleni.

O propozycji obsadzenia przystanków komunikacji miejskiej roślinnością zrobiło się głośno jeszcze pod koniec 2015 roku. Sam pomysł nie jest nowy – podobne rozwiązania stosowane są w wielu miastach Europy. Stąd inicjatywa, by pojawiły się również w Krakowie, gdzie zieleni szczególnie brakuje.

Była mowa o różnych lokalizacjach dla testowego ustawienia takich konstrukcji. ZZM zapowiadał, że najbardziej spektakularna zielona wiata stanie przy Centrum Kongresowym ICE, a przy Teatrze Ludowym stanie drzewo otoczone ławkami. Ścianki z pnączami miały stanąć przy rondzie Grzegórzeckim.

Jest decyzja

Dziś Zarząd Zieleni Miejskiej potwierdził, że osiągnięte zostało porozumienie z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz firmą AMS, która w zamian za możliwość reklamy dzierżawi większość przystanków w Krakowie.

Zieleń na przystankach ma się pojawić w najbliższym czasie. – Zielone Przystanki pojawią się w kilku miejscach: przy Teatrze Ludowym, Centrum Kongresowym ICE, na rondzie Grzegórzeckim i na przystanku AGH/UR – zapowiada ZZM.

comments powered by Disqus