ZIKiT chce zmian w parkowaniu w ścisłym centrum. Strefa do podziału

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu chce zmienić zasady parkowania w ścisłym centrum. Strefa P1 ma zostać podzielona na mniejsze jednostki. Dodatkowo uszczelniony ma zostać system wydawania abonamentów. Założenia zostały w poniedziałek przedstawione radnym z komisji infrastruktury.

Największą zmianą miałoby być podzielenie strefy P1 na mniejsze podstrefy. Dziś bowiem z abonamentem P1 można parkować na całym obszarze wewnątrz II obwodnicy, a więc od Alej Trzech Wieszczów przez ulicę Dietla aż po Dworzec Główny.

Według proponowanych zmian, strefa podzielona zostałaby na cztery mniejsze. Pierwsza obejmowałaby rejon wewnątrz Plant. Druga – teren między Plantami a Alejami, od dworca do Karmelickiej. Trzecia – obszar między ulicami Lubicz, Westerplatte i św. Gertrudy a ul. Dietla. Czwarta – od ul. Powiśle do Karmelickiej.

Uszczelniony miałby też zostać system wydawania abonamentów. Chodzi o to, by były wydawane tylko osobom, które faktycznie są do nich uprawnione, przede wszystkim mieszkańcom. Uzasadnienie jest takie, że zbyt duża liczba abonamentów zmniejsza liczbę dostępnych miejsc postojowych, a posiadanie abonamentu nie mobilizuje kierowcy do tego, by zajmował miejsce postojowe możliwie jak najkrócej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale