ZIKiT nie wycofuje się z ograniczeń na Kazimierzu. Konsultacje w sierpniu i wrześniu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wojewoda małopolski zdecydował we wtorek, że jego trzy nakazy dotyczące organizacji ruchu na terenie Krakowa mogą być wykonane przez urzędników Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w późniejszym terminie. Początkowo przedstawiciel rządu w terenie dawał na to czas do 18 lipca.

– Chciałem podziękować panu wojewodzie, że przychylnie rozpatrzył naszą prośbę – mówił podczas konferencji prasowej Marcin Hanczakowski, dyrektor ZIKiT. Urzędnicy prezydenccy prosili wojewodę, aby przesunął termin na wprowadzanie zmian do 30 listopada.

Konsultacje w lepszym terminie

Chodzi o likwidację tzw. wjazdówek do strefy B, likwidację strefy ograniczonego ruchu na Kazimierzu oraz demontaż z dróg dla pieszych tabliczek dopuszczających poruszanie się rowerami.

– Organizacja ruchu na Kazimierzu zostanie taka sama. Nie wycofujemy się z wprowadzenia strefy czystego transportu. Decyzja wojewody ułatwi nam przeprowadzenie konsultacji społecznych – podkreśla Hanczakowski. ZIKiT otrzymał czas do 21 grudnia na ewentualną likwidację strefy ograniczonego ruchu.

Dyrektor miejskiej jednostki zapowiada, że początkowy termin na przeprowadzenie konsultacji społecznych (w miesiącach wakacyjnych) zostanie przesunięty na koniec sierpnia i początek września.

W pierwszej kolejności poprawki przy ścieżkach

ZIKiT nie ma też teraz zamiaru likwidować wjazdówek do dawnej strefy B. Marcin Hanczakowski mówi, że czas do 21 grudnia będzie wykorzystany do analizy, jak rozwiązać kwestię pozwoleń na wjazd.

Inny termin wojewoda dał w przypadku demontażu tabliczek dopuszczających ruch rowerowy na drogach dla pieszych. – Do końca sierpnia przekwalifikujemy te drogi na ciągi pieszo-rowerowe – tłumaczy dyrektor ZIKiT.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus