ZIKiT: Od jutra zaczynamy pracę na ul. Grzegórzeckiej

Archiwum fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W środę (9 sierpnia) rozpocznie się remont torowiska wzdłuż ul. Grzegórzeckiej. Jednak na kierowców największa utrudnienia będą czekać od soboty do środy rano.

ZIKiT postanowił, że od środy do soboty potrwają prace przygotowawcze. Jak informuje przedstawiciel miejskiej jednostki, prace przy wymianie torowiska będą prowadzone w czterech lokalizacjach: w rejonie al. Daszyńskiego, ul. św. Łazarza, Chodkiewicza i przy rondzie Grzegórzeckim.

W ten weekend rozpocznie się też pierwszy etap, który wiąże się z największymi utrudnieniami. Wówczas ulica zostanie zamknięta, gdyż modernizacja zostanie przeprowadzona na skrzyżowaniu z al. Daszyńskiego.

– Ulica Grzegórzecka będzie niedostępna dla samochodów na odcinku od ul. św. Łazarza do ul. Śniadeckich. Od ronda Grzegórzeckiego do ul. Śniadeckich będzie możliwy dojazd wyłącznie do posesji i dla karetek. Objazd będzie poprowadzony al. Daszyńskiego i ul. Podgórską, a dla przeciwnego kierunku ul. Podgórską i ul. Starowiślną – wyjaśnia Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZIKiT-u.

Roboty zakończą się w tym rejonie w nocy z wtorku na środę. – Z kolei drugi etap prac, czyli roboty w rejonie ul. Rzeźniczej i Chodkiewicza, potrwa do poniedziałku (21 sierpnia). Wykonawca zadeklarował, że o ile pozwoli na to bezpieczeństwo prowadzenia prac, udostępni czasowo przejazd przez ul. Grzegórzecką – mówi Pyclik.

– Objazdy zostaną poprowadzone analogicznie jak przy okazji etapu wcześniejszego. Niemniej będzie istnieć dodatkowa możliwość wykorzystania alternatywnego objazdu (dla samochodów osobowych) przez ul. Rzeźniczą, Masarską, oraz al. Daszyńskiego – dodaje rzecznik prasowy ZIKiT-u.

Autobusy pojadą inaczej

W związku z remontem objazdami pojadą również autobusy, które codziennie przemierzają ul. Grzegórzecką, czyli linie nr: 184, 484, 722 i linie nocne (601, 608, 610, 611).

Linie 184, 484, 722, 601, 608, 610 i 611 w kierunku Stradomia będą kierowane od ronda Grzegórzeckiego trasą: Kotlarską, Podgórską, Starowiślną, w prawo w ul. Dietla do zawrotki przy ul. Wielopole i dalej po swoich obecnych trasach.

Przystanek „Rondo Grzegórzeckie” będzie przeniesiony z ul. Grzegórzeckiej na ul. Kotlarską (na pas A+T). Przystanek „Hala Targowa” będzie nieczynny. Na zmienionym odcinku trasy autobusy będą się dodatkowo zatrzymywać na przystankach: „Św. Wawrzyńca” oraz „Miodowa”.

Linie 184, 722, 601, 608, 610, 611, 662 i 664 w kierunku ronda Grzegórzeckiego będą kierowane od przystanku „Hala Targowa” po trasie objazdowej: ul. Metalowców, al. Daszyńskiego, ul. Podgórską, Kotlarską i dalej po swoich trasach. Nie będzie zmian w obsłudze przystanków.

Linia 605 w kierunku Stradomia i Bielan będzie kursować do Mostu Kotlarskiego po stałej trasie, następnie ul. Podgórską, Starowiślną, w prawo w ul. Dietla do zawrotki przy ul. Wielopole i dalej po obecnej trasie. W kierunku Zajezdni Płaszów, po obsłudze przystanku „Starowiślna” linia zawracać będzie przy ul. Wielopole i dalej kursować będzie po trasie objazdowej ulicami: Starowiślną, Zabłocie do ul. Herlinga-Grudzińskiego i dalej po stałej trasie.

Nieczynne będą dla linii przystanki: „Hala Targowa” i „Rondo Grzegórzeckie”, natomiast na zmienionym odcinku trasy autobusy będą się dodatkowo zatrzymywać na przystankach: „Św. Wawrzyńca” i „Miodowa”;

Linie 662 i 664 w kierunku Poczty Głównej będą kierowane od ronda Grzegórzeckiego trasą objazdową ulicami: Kotlarską, Podgórską, Starowiślną, Dietla do ul. Wielopole i dalej po obecnych trasach. Przystanek „Rondo Grzegórzeckie” zostanie przeniesiony z ul. Grzegórzeckiej na ul. Kotlarską (na pas A+T). Przystanek „Hala Targowa” będzie nieczynny.

Na zmienionym odcinku trasy autobusy będą się dodatkowo zatrzymywać na przystankach: „Św. Wawrzyńca”, „Miodowa” i „Starowiślna” (na ul. Dietla, po skręcie w prawo z ul. Starowiślnej.

Jak informuje ZIKiT, w związku z wydłużeniem trasy przejazdu częstotliwość linii 722 w dni powszednie zostanie zmieniona z 7,5 minuty na 8 minut. Częstotliwości kursowania pozostałych linii nie będą zmieniane.

Od 16 sierpnia

Linie 184, 484, 722, 601, 608, 610 i 611 w kierunku Stradomia będą kierowane od ronda Grzegórzeckiego trasą objazdową ulicami: Kotlarską, Podgórską, al. Daszyńskiego, ul. Metalowców do ul. Grzegórzeckiej. Przystanek „Rondo Grzegórzeckie” będzie przeniesiony z ul. Grzegórzeckiej na ul. Kotlarską (na pas A+T), a przystanek „Hala Targowa” będzie przywrócony w obecnej lokalizacji.

Linie 184, 722, 601, 608, 610, 611, 662 i 664 w kierunku ronda Grzegórzeckiego będą kursować analogicznie jak pierwszym etapie prac.

Linia 605 w kierunku Stradomia i Bielan będzie kursować do mostu Kotlarskiego po stałej trasie, następnie ul. Podgórską, al. Daszyńskiego, ul. Metalowców do przystanku „Hala Targowa” i dalej po obecnej trasie. Przystanek „Rondo Grzegórzeckie” będzie nieczynny. W kierunku Zajezdni Płaszów, trasa i przystanki będą funkcjonować analogicznie jak w pierwszym etapie prac.

Linie 662 i 664 w kierunku Poczty Głównej będą kierowane od ronda Grzegórzeckiego trasą objazdową ulicami: Kotlarską, Podgórską, al. Daszyńskiego, ul. Metalowców do ul. Grzegórzeckiej i dalej po obecnych trasach. Przystanek „Rondo Grzegórzeckie” zostanie przeniesiony z ul. Grzegórzeckiej na ul. Kotlarską (na pas A+T), a przystanek „Hala Targowa” będzie przywrócony w obecnej lokalizacji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Grzegórzki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale