ZIKiT startuje z remontami. Na liście dwie ważne ulice

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Mrozy ustąpiły, co oznacza między innymi możliwość rozpoczęcia zaplanowanych remontów. Na pierwszy ogień pójdą ulice w Krowodrzy i na Prądniku Białym. Prace wystartują już na początku przyszłego tygodnia.

Na początku przyszłego tygodnia robotnicy pojawią się na ulicy Opolskiej. Wyremontowany ma zostać odcinek jezdni w stronę Nowej Huty od ul. Batalionu Skała AK do stacji benzynowej. – Przebudowa na razie nie będzie generowała utrudnień, bo będzie prowadzona na poboczach i w zatokach autobusowych – deklaruje Michał Pyclik, rzecznik prasowy miejskiej jednostki.

Kiedy remont wejdzie w decydującą fazę, bez utrudnień się tam na pewno nie obejdzie. ZIKiT zapowiada, że remont w tym miejscu potrwa dwa miesiące.

Kijowska przed Królewską

W najbliższy wtorek podobny remont rozpocznie się na al. Kijowskiej na odcinku od ul. Czarnowiejskiej do ul. Lea. Tam również najpierw wymieniane będą krawężniki, co spowoduje miejscowe zwężenia.

– Później rozpocznie się asfaltowanie metodą nakładkową. Te prace będą prowadzone tylko w nocy, by nie generować utrudnień – zapowiada Pyclik.

Z remontem na Kijowskiej ZIKiT musi zdążyć przed planowanym jeszcze w pierwszej połowie roku rozpoczęciem jednej z największych tegorocznych inwestycji – przebudowy ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Choć szczegóły zmian w organizacji ruchu nie zostały jeszcze ogłoszone, wiadomo, że aleja Kijowska będzie podczas prac pełnić kluczową rolę dla ruchu w tej części miasta.

Dwie ulice na Azorach

Nieco później niż na Opolskiej i Kijowskiej, prace wystartują na dwóch mniejszych ulicach – Jałowcowej i Palacha. W przyszłym tygodniu pojawią się tam dopiero znaki zapowiadające remont i informujące o konieczności usunięcia samochodów z miejsc parkingowych przed wyznaczonym terminem.

W ramach prac miejsca parkingowe zostaną wyremontowane. – Ale żeby tak się stało, kierowcy na dwa miesiące będą musieli uwolnić przestrzeń na poboczu i zrezygnować z parkowania przy ulicy – informuje przedstawiciel ZIKiT.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały Krowodrza
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale