ZIKiT zamyka przejście przy Jubilacie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od poniedziałku, 25 czerwca niedostępne dla pieszych będzie przejście podziemne pod Alejami Trzech Wieszczów w rejonie Jubilatu.

To spore utrudnienie dla pieszych, którzy chcąc przejść na drugą stronę Alej. Od przyszłego tygodnia będą oni musieli skorzystać z okrężnej drogi i skierować się na pasy przy Moście Dębnickim.

Zamknięcia w planach nie było

Gdy Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przystępował do robót, urzędnicy zapewniali, że przejście w tym miejscu będzie możliwe przez cały czas trwania remontu. Tak się jednak nie stało. Dlaczego? ZIKiT tłumaczy, że konieczne są dodatkowe prace, wymagające całkowitego wyłączenia przeprawy z ruchu. – Początkowo nie planowaliśmy dodatkowych robót związanych ze skuwaniem żelbetowego sklepienia sufitu. Wykonawca powiedział, że na tym etapie prac nie jest w stanie zapewnić bezpiecznego przejścia dla osób postronnych – tłumaczy Michał Pyclik z ZIKiT-u. Jak dodaje, piesi powrócą do przejścia 8 lipca.

Remont przejścia odbywa się z dwumiesięcznym opóźnieniem. Patrząc na postęp prac, trudno mówić o terminie ich zakończenia, co więcej – nie zna go sam ZIKiT.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus