ZIKiT zmienił szyld na ZDMK

Nowy szyld ZDMK fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 1 listopada zadania Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu przejęła nowa jednostka Zarząd Dróg Miasta Krakowa.  

W środę przy wejściu do głównego budynku Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zmieniono tabliczkę. Istniejąca od ponad 10 lat miejska jednostka została przemianowana przez władze Krakowa na Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Oprócz nazwy nie zmieniło się nic więcej.

– W pierwszym okresie, dla mieszkańców, zmiana ta nie będzie w żaden sposób odczuwalna – mówił w środę Marcin Hanczakowski, dotychczasowy dyrektor ZIKiT, a od dziś nowy dyrektor ZDMK. – Zarząd Dróg Miasta Krakowa będzie do końca roku wykonywał wszystkie czynności, które wykonywał do tej pory ZIKiT – podkreślił.

Od 1 stycznia postanie nowa jednostka Zarząd Transportu Publicznego, który zajmie się m. in. organizacją komunikacji miejskiej.

W strukturze Urzędu Miasta Krakowa prezydent do końca listopada ma utworzyć Biuro Miejskiego Inżyniera Ruchu. Stanowisko dyrektora ma przypaść Łukaszowi Szewczykowi, dotychczasowemu zastępcy dyrektora wydziału gospodarki komunalnej.

comments powered by Disqus