ZIKiT zmienił szyld na ZDMK

Nowy szyld ZDMK fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Od 1 listopada zadania Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu przejęła nowa jednostka Zarząd Dróg Miasta Krakowa.  

W środę przy wejściu do głównego budynku Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zmieniono tabliczkę. Istniejąca od ponad 10 lat miejska jednostka została przemianowana przez władze Krakowa na Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Oprócz nazwy nie zmieniło się nic więcej.

– W pierwszym okresie, dla mieszkańców, zmiana ta nie będzie w żaden sposób odczuwalna – mówił w środę Marcin Hanczakowski, dotychczasowy dyrektor ZIKiT, a od dziś nowy dyrektor ZDMK. – Zarząd Dróg Miasta Krakowa będzie do końca roku wykonywał wszystkie czynności, które wykonywał do tej pory ZIKiT – podkreślił.

Od 1 stycznia postanie nowa jednostka Zarząd Transportu Publicznego, który zajmie się m. in. organizacją komunikacji miejskiej.

W strukturze Urzędu Miasta Krakowa prezydent do końca listopada ma utworzyć Biuro Miejskiego Inżyniera Ruchu. Stanowisko dyrektora ma przypaść Łukaszowi Szewczykowi, dotychczasowemu zastępcy dyrektora wydziału gospodarki komunalnej.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale