Zmiana sygnalizacji świetlnej na rondzie Grunwaldzkim

fot. Sebastian Dudek/LoveKraków.pl

Nowa sygnalizacja świetlna dla kierowców na rondzie Grunwaldzkim od zimy czekała na uruchomienie. Zmiany są dla tych, którzy skręcają w lewo z ulicy Monte Cassino w ul. Konopnickiej. Gdy tylko pogoda pozwoli, służby namalują oznakowanie poziome.

–  To tylko jedna ze zmian, która ma polepszyć bezpieczeństwo na ruchliwym skrzyżowaniu – informuje Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZIKiT-u. – Wcześniej kierowcy skręcający w lewo z ul. Monte Cassino w ul. Konopnickiej korzystali z jednego sygnalizatora, który nie dla wszystkich był dostatecznie widoczny. Teraz będą mieli do dyspozycji bramę z zawieszonymi sygnalizatorami, którą bez problemu dostrzeże już każdy – tłumaczy przedstawiciel miejskiej jednostki.

Oprócz tego przed każdym przejściem dla pieszych w tym rejonie zostały zamontowane światła ostrzegawcze, które pulsują żółtymi światłami. – Światła te załączają się na sekundę przed zielonym dla pieszych oraz w czasie ewakuacji pieszych z przejścia, czyli po zakończeniu sygnału zielonego, żeby pieszy mógł bezpiecznie opuścić przejście – mówi Pyclik.

Dłużej dla pieszych

Kolejną zmianą w tej lokalizacji jest również wydłużenie zielonego sygnału dla pieszych na wlocie w ul. Monte Cassino, tak aby spokojniej mogli przejść na drugą stronę. – Nadal nie zawsze da się przejść „na raz”, ale teraz zielone światło jest zdecydowanie dłużej – dodaje Michał Pylick.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu chce jeszcze usprawnić przejazdy komunikacji zbiorowej. Na razie jednak na ten temat nie ma więcej informacji.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale