Zmiana warty w krakowskiej edukacji. Dyrektorem była wiceburmistrz Wadowic

UMK fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W najbliższy poniedziałek funkcję dyrektor wydziału edukacji urzędu miasta obejmie Ewa Całus. Zastąpi na tym stanowisku Annę Korfel-Jasińską, która w grudniu 2018 roku została wiceprezydentem Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki.

Ewa Całus wygrała konkurs i w opinii komisji posiada odpowiednie wykształcenie, wiedzę i kompetencje, a także doświadczenie zawodowe. Oświatą zarządzała już w Wadowicach, gdzie pełniła funkcję zastępcy burmistrza” – czytamy w oficjalnym komunikacie miasta.

Do konkursu na stanowisko dyrektor wydziału edukacji zgłosiło się dwoje kandydatów. Jedna z osób nie spełniła jednak wymagań formalnych określonych w ogłoszeniu o naborze.

W dalszym etapie postępowania brała więc udział tylko Ewa Całus. Osiągnęła bardzo dobry wynik z testu i rozmowy kwalifikacyjnej, wysoko oceniono przedłożoną przez nią koncepcję pracy na nowym stanowisku. Komisja rekomendowała jej kandydaturę prezydentowi miasta.

Prezydent Jacek Majchrowski zaakceptował wybór komisji, w wyniku czego od 14 stycznia Ewa Całus obejmie obowiązki dyrektora – na razie na podstawie umowy o pracę na okres sześciu miesięcy, zgodnie z warunkami naboru.

Ewa Całus ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz ma uprawnienia radcy prawnego. W ocenie komisji posiada odpowiednie wykształcenie, wiedzę i kompetencje, a także doświadczenie zawodowe. Pracowała na stanowisku zastępcy burmistrza Wadowic, gdzie przez okres kadencji odpowiadała za sprawy związane z zarządzaniem gminą, w tym kierowanie oświatą.

comments powered by Disqus