Zmiany na rondzie Kocmyrzowskim. Zamknięty jeden pas

Prace na rondzie Kocmyrzowskim fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ruszył kolejny etap prac na rondzie Kocmyrzowskim. W związku z tym od poniedziałku została tam wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Od stycznia trwa w tym miejscu modernizacja torowiska tramwajowego, która zakończy się na wiosnę.

Prace na wschodniej części ronda prowadzone są przy zajęciu zewnętrznego pasa ruchu na przejeździe tramwajowym w kierunku ul. Kocmyrzowskiej oraz w rejonie przyległego przejścia dla pieszych, przejazdu rowerowego i zieleńca.

Od dziś wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu: na wlocie al. Andersa w rondo Kocmyrzowskie od strony placu Centralnego zamknięty został środkowy pas ruchu, a na zajętym ciągu pieszo-rowerowym w ul. Kocmyrzowskiej zostało utrzymane przejście dla pieszych w postaci pomostu.

Trzeba wzmocnić podłoże

Do tej pory zakończyły się prace związane z demontażem sieci trakcyjnej i torowiska na nieczynnej dla ruchu tramwajowego części. Usunięto krzewy i drzewa przeznaczone do wycinki. Wykonano fundamenty i zamontowano nowe słupy sieci trakcyjnej.

Udało się także wykonać przebudowę sygnalizacji i kanalizacji deszczowej. Po zdemontowaniu torowiska przeprowadzono badania geotechniczne. Okazało się, że niezbędne jest wzmocnienie gruntu. – Po uzgodnieniu z projektantem nastąpi przegłębienie koryta torowiska i wykonanie warstwy stabilizacyjnej, która jest niezbędna do rozpoczęcia prac przy budowie nowego torowiska – tłumaczy Michał Pyclik, rzecznik Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Koszt całości prac na rondzie Kocmyrzowskim wynosi 7,6 mln zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bieńczyce Wzgórza Krzesławickie Nowa Huta
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale