Zmiany przy Serenadzie. Przebudowują skrzyżowanie z Dobrego Pasterza [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Podczas gdy to budowa estakady nad aleją Bora Komorowskiego przyciąga najwięcej uwagi, sporo dzieje się też w rejonie ulicy Dobrego Pasterza. W sobotę przebudowa skrzyżowania wchodzi w nowy etap.

Droga, która będzie przebiegać przy nowo powstającym centrum handlowym, będzie z jednej strony łączyć się z estakadą, budowaną nad al. Bora Komorowskiego. Z drugiej – z ulicą Dobrego Pasterza, na której właśnie przebudowywane jest skrzyżowanie z ulicą Bohomolca. Z tej ostatniej będzie teraz można pojechać na wprost, co wcześniej nie było możliwe.

Prace na Dobrego Pasterza są już zaawansowane. W ostatnich dniach na przebudowywanym fragmencie pojawił się już nowy asfalt. Teraz ruch zostanie skierowany na nowy fragment, a robotnicy będą mogli rozkopać drugą część drogi. Będzie się to też wiązało ze zmianą przebiegu końcowego odcinka ulicy Bohomolca.

Centrum handlowe informuje, że stanie się to już w najbliższą sobotę. – Ruch z północnej jezdni ulicy Dobrego Pasterza zostanie przeniesiony na jej południowy pas, pokryty nową warstwą asfaltu. Dodatkowo zwężeniu ulegnie wylot ulicy Bohomolca wraz z wprowadzeniem innej organizacji ruchu na tej ulicy – czytamy w komunikacie.

Uciążliwe zwężenie

Na al. Bora Komorowskiego okres wakacyjny nieco złagodził utrudnienia związane z budową estakady, ale kierowcy w dalszym ciągu mają powody do narzekania, ze względu na obowiązujące zwężenia. Galeria zapowiada otwarcie na październik.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Czerwony Mistrzejowice
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale