Zmiany w ruchu na Dekerta. Powstanie tam nowy wiadukt

Wiadukt nad ul. Dekerta zostanie zastąpiony nowym, większym fot. PKP PLK

Od wtorku 16 stycznia zmieni się organizacja ruchu pod wiaduktem kolejowym nad ulicą Dekerta na Zabłociu. PKP PLK rozpoczyna tam prace w ramach modernizacji linii biegnącej przez centrum miasta.

Wiadukt biegnący nad ul. Dekerta będzie zastąpiony większym obiektem. Znajdą się na nim cztery tory, ponadto zmieni się jego konstrukcja – będzie to obiekt jednoprzęsłowy, bezpieczniejszy, lepiej dopasowany do ulicy biegnącej pod nim. Zakończenie budowy tego wiaduktu planowane jest w połowie 2020 roku.

Jedna jezdnia zamknięta

Od wtorku 16 stycznia na skrzyżowaniu ul. Dekerta i Romanowicza, bezpośrednio pod wiaduktem, obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Na jezdni w kierunku ul. Klimeckiego wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Wyłączone z ruchu będą natomiast jezdnia i chodnik w kierunku ul. Limanowskiego.

Wykonawca inwestycji pracuje przy utrzymanym ruchu pociągów Kraków Główny – Kraków Płaszów. W pierwszej kolejności dobuduje część nowego wiaduktu. Kolejno przygotowane będą na nim tory, sieć trakcyjna i zapewniony przejazd pociągów. Wówczas zamknięty zostanie przejazd po obecnych torach i nastąpi kolejny etap budowy. Równolegle z przebudową wiaduktu na Dekerta będą prowadzone prace na innych obiektach.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale