Znamy termin XVI Memoriału Wagnera. Czy znów odbędzie się w Krakowie?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przyszłoroczna edycja odbędzie się od 24 do 26 sierpnia. Dla reprezentacji Polski impreza będzie ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się 10 września mistrzostwami świata w Bułgarii i we Włoszech.

W maju 2016 roku Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera i Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa, podpisali umowę, na mocy której Tauron Arena ma gościć najlepszy towarzyski turniej na świecie do 2019 roku włącznie. W czwartek organizatorzy poinformowali o terminie 16. edycji i podali, że negocjacje z miastami-kandydatami wciąż trwają. To nieco zaniepokoiło krakowskich kibiców, bo pamiętali o wcześniejszych ustaleniach. Udało nam się jednak dowiedzieć, że mogą być spokojni, bo władze fundacji właśnie przebywają w Krakowie i negocjują szczrgółowe warunki organizacji przyszłorocznego turnieju. Tylko z tego powodu organizator oficjalnie nie podaje, że czołowe drużyny świata znów zagrają pod Wawelem.

Memoriał Wagnera gościł w Krakowie już w latach 2014, 2016 i 2017. Tegoroczną, 15. edycję wygrała reprezentacja Polski, przed Francją i Rosją. Rywali biało-czerwonych w 2018 roku organizatorzy zaczną przedstawiać w najbliższym czasie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale