Znamy wszystkich półfinalistów siatkarskich mistrzostw w Tauron Arenie

Po trzech dniach zmagań w grupach poznaliśmy komplet uczestników turnieju finałowego w Tauron Arenie Kraków. Pary półfinałowe utworzyły Zenit Kazań z Sadą Cruzeiro oraz PGE Skra Bełchatów z Cucine Lube Civitanova.

Grupa A

W Opolu ostatni dzień pierwszej fazy FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn - Polska 2017 zaczął się emocjonującym spotkaniem o ostatnie miejsce w półfinale. ZAKSA Kędzierzyn Koźle zmierzyła się z obrońcą tytułu Sada Cruzeiro Volei. Niestety, ZAKSA Kędzierzyn Koźle prowadziła wyrównaną grę z utytułowanym przeciwnikiem jedynie w drugim secie i ostatecznie uległa Brazylijczykom 0-3. Tym samym zespół z Opolszczyzny pożegnał się z turniejem, a Sada Cruzeiro może cieszyć się z awansu do półfinału.

W drugim meczu Cucine Lube Civitanova pokonała bez większych problemów Sarmayeh Bank Teheran VC 3-0 wygrywając tym samym rywalizację w grupie A z kompletem zwycięstw, tracąc jedynie dwa sety z ZAKSą. W pierwszym dniu turnieju faworyzowany zespół z Brazylii niespodziewanie łatwo uległ mistrzowi Włoch z Civitanovy, a mistrzowie Polski w debiucie pokonali mistrzów Iranu. Po drugim dniu jedynie Włosi byli pewni awansu do półfinałów, a ZAKSA i Sada walczyły o ostatni bilet do Krakowa.

Grupa B

Już drugiego dnia turnieju w Łodzi wiadomo było, które zespoły pojadą do Krakowa walczyć o trofeum Klubowych Mistrzostw Świata. Ku nieskrywanej radości tutejszej publiczności PGE Skra Bełchatów oraz faworyt grupy, Zenit Kazań, pokonały 3-0 Personal Bolivar i Shanghai Volleyball Club.

W czwartkowych meczach, mimo że bilety do półfinałów były rozdane, to nie zabrakło emocji. Klub z Chin, w swoim debiutanckim występie w rozgrywkach pokonał Argentyńczyków, po niezwykle zaciętym, pięciosetowym pojedynku. Bełchatowska Skra, w drugim meczu musiała uznać mistrzów Rosji, którzy byli zdecydowanie lepsi w dwóch ostatnich partiach i bez straty seta wyjadą z Łodzi.