ZUE wyremontuje torowisko do Bronowic

ul. Królewska fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Koniec zamieszania wokół remontu torowiska wzdłuż ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Ulice przebuduje krakowska firma ZUE. O wyborze wykonawcy poinformował dziś Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Pod górkę

Urzędnicy ZIKiT-u od początku mieli duże problemy z remontem tej ważnej arterii. Najpierw z powodu dużej liczby zapytań kilkukrotnie przekładano termin otwarcia, później okazało się, że obie złożone oferty – wspomnianej ZUE i warszawskiej spółki Trakcja PRKiI, która wygrała przetarg proponując najniższą cenę – przekraczają kwotę zarezerwowaną na ten cel w budżecie. Rada Miasta musiała zgodzić się na przesunięcie dodatkowych środków na remont.

Odwołania, opóźnienia

ZUE decyzję ZIKiT-u o wyborze PRKiI zaskarżyła do Krajowej Izby Odwoławczej, która uznała argumenty spółki i nakazała urzędnikom ZIKiT unieważnić wybór najkorzystniejszej oferty, wykluczyć firmę Trakcję PRiI z postępowania i ponownie ocenić oferty złożone w przetargu. KIO stwierdziła jednocześnie, że ZIKiT zastrzegając załączniki dokumentów złożone przez Trakcję naruszył obowiązujące przepisy.

Remont przed wakacjami

Zarząd uznał, że oferta ZUE w świetle przyjętych kryteriów oceny ofert spełnia wszystkie wymagania określone w SIWZ i zadecydował, że to właśnie ta firma przebuduje ciąg do Bronowic. – Trwa jeszcze kontrola uprzednia i zaraz po jej zakończeniu rozpoczną się prace. Jest szansa, że remont ruszy jeszcze w wakacje – powiedziała Magdalena Wasiak z ZIKiTu.

Remont potrwa rok, jednak ZIKiT zastrzegł, że torowisko ma być przejezdne po upływie 10 miesięcy od daty przekazania placu budowy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale