ZZM zdejmie kłódki z bram do Zakrzówka

Zakrzówek fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Dobra wiadomość dla bywalców Zakrzówka. Od jutra wejście na teren byłego kamieniołomu będzie bezpłatne. – Jutro od 10.00 na Zakrzówku nie będzie żadnych kłódek. Uważajcie proszę – poinformował na swoim facebookowym profilu Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Dotychczas w sezonie letnim krakowianie musieli płacić za wstęp i to nie mało. Operator kąpieliska, Centrum Nurkowe Kraken żądało za wejście dorosłych 12 zł, posiadacze Karty Krakowskiej płacili mniej, bo 7 zł, zaś dzieci do lat 7 mogły korzystać z kąpieliska bezpłatnie. – Zgodnie z umową, po sezonie wakacyjnym kiedy nie ma już kąpieliska, nie ma też pobierania opłat, a wstęp jest otwarty. W tym roku Kraken trochę przeciągnął, ale jutro od 10.00 kłódki będą zdjęte. Oczywiście będziemy apelować o uwagę, w końcu jest to teren po byłym kamieniołomie – tłumaczy Piotr Kempf.

Wysokość opłat za wstęp do Zalewu była kością niezgody pomiędzy mieszkańcami a Krakenem. Pojawiły się też inne zastrzeżenia, o których pisaliśmy tutaj.

Rewitalizacja

Jak tłumaczy dyrektor Kempf, prowizoryczne ogrodzenie na razie nie zniknie z terenu wokół kamieniołomu. I należy się spodziewać, że będzie funkcjonować dalej, acz w nieco zmienionej formie. W przyszłym roku teren ma bowiem zostać poddany rewitalizacji, powstanie park, a zalane wyrobisko zostanie przekształcone w kąpielisko z prawdziwego zdarzenia.

Jak podkreśla, przyszłe kąpielisko będzie bezpłatne, jednak ZZM będzie musiał wprowadzić pewne ograniczenia. – Mieszkańcy i tak wchodzili czy od góry, czy z boku, bo po prostu szukali drogi, żeby nie płacić za coś, za co nie powinno się płacić. Chcielibyśmy, żeby kąpielisko było bezpłatne, tak jak na Bagrach, ale z drugiej strony musimy znaleźć sposób na ograniczenie wejść – mówi szef ZZM.

Prawdopodobnie wejście na kąpielisko będzie możliwe po przejściu przez znane chociażby ze stadionów kołowrotki. Ostatecznie jednak zdecyduje o tym wykonawca.

Zgodnie z umową wykonawca ma przekazać Zarządowi Zieleni Miejskiej gotowy projekt w pierwszym kwartale 2019 roku. Przetarg zaplanowany jest na drugi kwartał, a więc późną wiosnę. Będzie to równoznaczne z końcem hegemonii Krakena na Zakrzówku, a także zamknięciem kąpieliska na czas budowy parku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Dębniki
comments powered by Disqus