W niedzielę pasażerowie mogli przejechać z Cichego Kącika do Kryspinowa zabytkowymi autobusami. Na linię muzealną MPK skierowało tzw. „Ogórka” i Ikarusa.
To jeszcze nie ostatnia okazja w tym sezonie, by przejechać się historycznymi autobusami. 22 lipca zostanie uruchomiona historyczna linia nr 136 na trasie: Mistrzejowice – Jancarza – Wiślicka – Okulickiego – Nowolipki – Makuszyńskiego – Kocmyrzowska – Obrońców Krzyża – Żeromskiego – al. Róż – al. Przyjaźni – al. Solidarności – Kombinat.
15 sierpnia zabytkowe autobusy pojawią się na linii T: Cracovia Stadion – Focha (powrót: al. Krasińskiego – Dunin Wąsowicza – Kałuży) – Piłsudskiego – Straszewskiego – Podzamcze – św. Idziego – Stradomska – Dietla – Rondo Grunwaldzkie – Monte Cassino – Skwerowa – Pułaskiego (powrót Szwedzka) – Bałuckiego – Rynek Dębnicki – Tyniecka – Szwedzka – Praska – Tyniecka – Bolesława Śmiałego – Bogucianka – Tyniec Kamieniołom.
W ostatnią niedzielę kursowania Krakowskiej Linii Muzealnej, czyli 18 września zostanie uruchomiona linia F, na której autobusy pojadą po trasie: Rynek Podgórski – Limanowskiego – Legionów Piłsudskiego – Krakowska – Dietla – Grzegórzecka – Rondo Grzegórzeckie – al. Powstania Warszawskiego – Mogilska – al. Jana Pawła II – plac Centralny – al. Solidarności – Kombinat.
Fot. Paulina Frączek/Lovekrakow.pl