120 nowych zakażeń w Małopolsce. Zmarło siedem osób

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki

Małopolska znów jest na pierwszym miejscu wśród województw, jeśli chodzi o liczbę nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Spośród 567 nowych zakażeń w kraju 120 pochodzi z naszego regionu.

Wśród nowych pacjentów jest 67 kobiet i 53 mężczyzn, od 2 miesięcy do 95 lat. Pochodzą z Krakowa (22 osoby), nowotarskiego (18 osób), nowosądeckiego (16 osób), powiatu krakowskiego i limanowskiego (po 12 osób), wadowickiego (10 osób), wielickiego (9 osób), myślenickiego (8 osób), Tarnowa i powiatu tatrzańskiego (po 4 osoby), Nowego Sącza (2 osoby), powiatów bocheńskiego, proszowickiego i gorlickiego (po 1 osobie). Sześć z tych osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Do tej pory w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8078 osób.

Ponad połowa raportowanych dziś w Polsce zgonów dotyczy Małopolski – to siedem z 13 przypadków. Zmarły dwie kobiety i pięciu mężczyzn, w wieku od 60 do 94 lat. Sześcioro z nich miało choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wzrosła do 148.

News will be here