13-latka chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją policjanci

Dzięki szybkiej reakcji dyżurnych wielickiej policji pomoc dla nastolatki nadeszła na czas. Na zdj. asp.szt. Paweł Chromy i zastępca asp. szt. Marcin Radulski fot. małopolska policja
Policjanci uratowali 13-latkę z Krakowa, która chciała odebrać sobie życie.

20 czerwca do operatora WCPR-u wpłynęła informacja, że kilkunastoletnia dziewczynka najprawdopodobniej z powiatu wielickiego chce popełnić samobójstwo.

– Z treści maila załączonego do informacji wynikało, że dziewczyna zażyła już dużą ilość leków znalezionych w domu. Te informacje zostały natychmiast przekazane oficerowi dyżurnego wielickiej policji – informuje mł.insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.

Na ratunek

Oficer dyżurny asp.szt. Paweł Chromy wraz z zastępcą asp. szt. Marcinem Radulskim z wielickiej jednostki rozpoczęli działania od ustalenia miejsca zamieszkania dziewczyny.

– Funkcjonariusze ustalili, że autorką maila jest 13-letnia mieszkanka Krakowa a nie jak wcześniej podejrzewano powiatu wielickiego.  Informację tę przekazano do właściwego komisariatu w Krakowie – kontynuuje Gleń.

Funkcjonariusze komisariatu wraz załogą karetki pogotowia udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 13- latkę leżącą w łóżku.

– Dziewczynka była w bardzo osłabiona i natychmiast została zabrana do Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.  Gdyby nie właściwa, szybka reakcja dyżurnego i  błyskawiczna interwencja mundurowych, mogłoby dojść do tragedii – podsumowuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 

comments powered by Disqus