13. osoba zatrzymana w sprawie załatwiania miejskich lokali

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Prokuratura podała więcej szczegółów dotyczących zatrzymania kolejnej, trzynastej już osoby zamieszanej w proceder załatwiania lokali od miasta. Anna K. usłyszała w sumie 15 zarzutów. – Przesłuchana w charakterze podejrzanego odmówiła ustosunkowania się do przedstawionych jej zarzutów i złożyła wyjaśnienia – mówi Janusz Hnatko z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

CBA prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy wynajmie i sprzedaży osobom prywatnym i firmom budynków należących do miasta. 7 stycznia agenci zatrzymali Annę K., która była poszukiwana listem gończym.

Z informacji prokuratury wynika, że osiem zarzutów dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za pośrednictwo w załatwianiu spraw w Zarządzie Budynków Komunalnych. – Polegało to na bezprawnym wywarciu wpływu na osoby pełniące funkcje publiczne w wymienionej instytucji, celem ukierunkowania przetargu na wynajem lub sprzedaż lokali na rzecz ustalonych osób, w łącznej kwocie około miliona złotych – mówi Hnatko. Natomiast kolejne siedem zarzutów dotyczą podobnych czynów.

Podejrzana nie trafi na razie do aresztu, ma się natomiast zgłaszać na policję oraz nie może opuścić kraju. W zamian za wolność prokuratura otrzymała poręczenie majątkowe. Kobiecie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus