14,5 mln złotych będzie kosztować dobudowa trzeciego pasa ruchu na A4

fot. GDDKIA

Ponad 14 milionów złotych zapłaci GDDKiA firmie z Dębicy, która zaprojektuje i zbuduje trzeci pas na autostradowej obwodnicy Krakowa.

– Po sprawdzeniu ofert złożonych do przetargu na zaprojektowanie i wykonanie dodatkowego pasa ruchu jezdni prawej na istniejącym odcinku A4 od węzła Kraków Południe do wiaduktu w ciągu ul. Kąpielowej, komisja przetargowa wybrała najkorzystniejszą ofertę – mówi Iwona Mikrut, rzecznik prasowa krakowskiego oddziału GDDKiA.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe z Dębicy, które wyceniło wszystkie prace na 14,48 mln złotych.

Jak przypomina przedstawicielka GDDKiA, zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i wykonanie dodatkowego pasa ruchu na jezdni autostrady A4 o długości 900 m, od węzła Kraków Południe w kierunku węzła Kraków Łagiewniki, do punktu, w którym już istnieje trzeci pas.

– Przebudować trzeba też łącznicę z węzła Kraków Południe od strony Zakopanego w kierunku Rzeszowa, wybudować ekrany akustyczne i drogę serwisową, która docelowo będzie drogą gminną (ul. Dzikiej Róży) – dodaje.

Na wszystkie prace wykonawca będzie miał 26 miesięcy, od dnia podpisania umowy. Zanim jednak zostanie podpisana umowa przez pięć najbliższych dni pozostali wykonawcy, którzy składali oferty w tym przetargu mogą złożyć odwołanie od wyboru najkorzystniejszej oferty.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki Swoszowice Podgórze Duchackie
comments powered by Disqus