145 mandatów w ostatni weekend

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Trzydziestu funkcjonariuszy straży miejskiej czuwało w piątek i sobotę nad zapewnieniem porządku w centrum Krakowa. Funkcjonariusze ujawnili 182 wykroczenia, w związku z czym nałożyli 145 mandatów karnych o łącznej wysokości 14 550 zł, przygotowali 1 notatkę pod wniosek o ukaranie do sądu i pouczyli 36 osób.

Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców wykroczeń porządkowych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym – czytamy w komunikacie straży miejskiej.

– W sobotę ok. godz. 21:30 na placu Wszystkich Świętych patrol zaopiekował się 5-latkiem pochodzenia wietnamskiego, który zgubił się i poszukiwał swoich rodziców. Strażnicy poinformowali policję o miejscu pobytu chłopca, dzięki czemu po upływie niespełna godziny na miejsce przybył ojciec, który przejął nad nim opiekę – opisuje weekendową interwencję Edyta Ćwiklik ze Straży Miejskiej Miasta Krakowa.

comments powered by Disqus